Закарпатські новини Останні новини Соціум

На Закарпатті Держекоінспекція моніторить стан поверхових вод Тиси

Ще 19 лютого, о 16.54 год. Державна екологічна інспекція у Закарпатській області отримала електронне повідомлення від департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністрації, що надійшло від угорської сторони за системою попередження про виникнення аварійних та надзвичайних ситуацій в басейні р. Дунай (система AEWS), інформує Державна екологічна інспекція у Закарпатській області.
В повідомленні йшлося про забруднення важкими металами на території Румунії р. Сомеш (притоки р. Тиса). За інформацією угорської сторони шлейф забруднення знаходився в районі Вашарошнамень і рухається в напрямку Загонь (м. Чоп на території України, прикордонна ділянка р.Тиса). Забруднена вода характеризується підвищеними концентраціями цинку та міді, які перевищують граничні значення угорської системи класифікації WFD та Al.
20 лютого, ввечері, з метою контролю за ситуацією та проведення інструментально-лабораторних досліджень державні інспектори Державної екологічної інспекції у Закарпатській області спільно з спеціалістами Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса відібрали проби поверхневих вод транскордонної р. Тиса в міжнародному контрольному створі Чоп/Загонь (транспортний міст).
Угорська сторона через систему попередження про виникнення аварійних та надзвичайних ситуацій в басейні р. Дунай (система AEWS) поінформувала, що шлейф забруднення очікується в районі Загоні (Угорщина) приблизно опівдні. За результатами лабораторних досліджень поверхневих вод р. Самош визначено, що цинк є основним показником забруднення. В розрахунковий час в р.Тиса в районі Загоні (Угорщина) буде спостерігатися незначне підвищення розчиненого цинку, а що стосується загального вмісту металів, то за прогнозом ознак забруднення не спостерігатиметься.
Спеціалісти Державної екологічної інспекції у Закарпатській області та Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса вже двічі відібрали проби поверхневих вод транскордонної р. Тиса в міжнародному контрольному створі Чоп/Загонь (транспортний міст). Відбори проб води буде продовжено і завтра.
Державна екологічна інспекція у Закарпатській області продовжує контроль за ситуацією.

Про результати інструментально-лабораторних досліджень вмісту металів у пробах поверхневих вод р.Тиса, відібраних впродовж 3 днів з моменту одержання повідомлення про аварійне забруднення Державна екологічна інспекція у Закарпатській області поінформує додатково.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 5 = 10