На Закарпатті 15 998 власників «євроблях» скористалися пільговим розмитненням

Опубліковано:

З 15 червня по 10 листопада 2021 року у зоні діяльності Закарпатської митниці оформлено 15 998 автівок на «єврономерах». До Держбюджету перераховано 511 млн грн.

Ці кошти сплатили власники транспортних засобів, що скористатися спрощеним митним оформлення та оподаткуванням авто на «єврономерах», згідно з вимогами законів України №1402-ІХ та №1403-ІХ, починаючи з 15 червня п.р.

Як прокоментував телеканалу «Суспільне Закарпаття» в.о. заступника начальника Закарпатської митниці Павло Герасимюк, за кількістю автівок та сумою митних платежів, перерахованих до головної скарбниці Держави, Закарпатська митниця – лідер у митній системі України.

Журналістка поцікавилася, які марки автівок найбільше «розмитнили» громадяни, і до якого класу авто вони відносилися.

“Найбільше оформлено моделі середнього класу таких марок: «Volkswagen», «Skoda», «Nissan», «Toyota» та «Audi», – зазначив посадовець.

Далі кореспондентка запитала про подальшу долю «євроблях», що не власники яких не скористалися пільговим періодом:

“З 11 листопада 2021 року посадові особи митниці, після проведення аналізу підстав перебування таких транспортних засобів на території України, прийматимуть рішення про складання адмінпротоколів. Відповідальність порушників залежатиме від терміну перевищення строку тимчасового ввезення або транзиту транспортних засобів. Так, у разі перевищення такого терміну більш ніж на 30 діб, передбачена найсуворіша санкція відповідно до статей 470 та 481 Митного кодексу України. У таких випадках накладається штраф у розмірі 170 тис грн або автомобіль конфіскується”.

Учасники бойових дій, які перебувають безпосередньо на території Операції Об’єднаних сил більш, як 90 днів з дня набрання чинності законів (з 15 травня 2021 року), можуть скористатися цими спрощеннями до 8 лютого 2022 року.

Пресслужба Закарпатської митниці

Про Захід