На відкритті Пластового року презентували відеоісторію “Скоб”створену в рамках проєкту “Втрачений Ужгород: відеоверсія” (Фото, Відео)

Опубліковано:

Новий Пластовий рік-2021 офіційно відкрили сьогодні в Ужгороді. Розпочали святкування спільною молитвою під час Божественної Літургії у греко-католицькій богословській академії імені Блаженного Теодора Ромжі, після чого перейшли до офіційного відкриття нового Пластового року та відзначення людей, які допомагають пластунам.На урочистості до пластунів завітали й міський голова Богдан Андріїв, його заступник Василь Гомонай, священнослужителі, громадські діячі, батьки.Привітав присутніх на святі голова Ужгородського осередку скаутської організації «Пласт» Іштван Удут, подякував благодійникам за підтримку, кожен із яких у різний спосіб долучився та надавав допомогу, зазначив, що пластуни завжди відкриті до співпраці. Побажав пластунам добре провести час, розповів, що у програмі – виставка робіт, які пластуни й пластунки малювали під час табору, різноманітні ігри та смачна кухня на вогні.

В рамках відкриття Пластового року відбулася презентація відеоісторіі Скоб, яка була створена цього літа. Це один з епізодів циклу Втрачений Ужгород: відеоверсія, який реалізовує команда закарпатського інформаційного центру за підтримки українського культурного фонду.

Історія про стоворення і розвиток пластового руху на Закарпатті і в Ужгороді зокрема. У її відтворені активну участь взяли пластуни, а локацією для зйомок став літній пластовий табір, який працював у с. Верхнє Солотвино. Фільм презентували для пластунів і їх батьків.

Пропонуємо і вам переглянути її коротку версію:

Довідково. Пласт — українська скаутська організація, неполітична та позаконфесійна, метою якої є сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді. Пласт в Україні об’єднує близько 10 тисяч членів різного віку і таким чином є найбільшою скаутською організацією у країні. Протягом року проводить понад 100 виховних таборів різної спеціалізації: спортивні, морські, з повітроплавання, мистецькі, лижні, альпіністичні, археологічні, кінні, екологічні тощо.На місцевому рівні осередки Пласту постійно реалізують безліч акцій соціально-культурного та виховного спрямування. Окрім України, Пласт офіційно існує у восьми країнах світу: Австралії, Аргентині, Великобританії, Канаді, Німеччині, Польщі, Словаччині та США.

Про Захід