На Тернопільщині відкрили пам’ятну дошку загиблому Герою-прикордоннику (Фото)

Опубліковано:

У рідному селі Баворів Тернопільської області загиблому Герою-прикордоннику відкрили пам’ятну дошку. Так розпочали День знань у школі, в якій навчався офіцер. До заходу долучились рідні та близькі, побратими, вчителі та учні навчального закладу.

Відкрили памʼятну дошку дружина Героя прикордонника Ірина та сини.

Відтепер у класі історії, де навчався прикордонник, буде меморіальний куток з речами захисника України. Після урочистостей рідні та побратими загиблого офіцера відвідали його могилу.

Полковник Роман Гах з 2014 року захищав кордон на Луганщині. Проходив службу на посаді заступника начальника 3 прикордонний загін імені Героя України полковника Євгенія Пікуса.

З початку повномасштабного вторгнення служив у зведеній групі прикордонної комендатури швидкого реагування, яка разом з підрозділами Збройних Сил України одна з перших вступала в бій та стримувала просування сил ворога.

6 березня 2022 року під час бойового зіткнення з піхотою противника поблизу села Житлівка Луганської області, в ході мінометного обстрілу, Роман Гах отримав осколкові поранення несумісні з життям.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України полковнику Роману Гаху посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням відзнаки «Золота Зірка» та орденом Богдана Хмельницького III ступеню.

Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон

Про Захід