На Рівненщину приїхала Ірина Верещук

Опубліковано:

Під час робочої поїздки на Рівненщину віцепрем’єр-міністерка України Ірина Верещук разом із командою відвідали Березнівський лісотехнічний коледж.

Тут із початку повномасштабного вторгнення прийняли 209 переселенців, а наразі проживають 105 ВПО, резюмував начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

«Поспілкувалися з людьми. Почули відгуки, що їх турбує. Здебільшого це прості питання соціального характеру. Наприклад, про відшкодування коштів для переселенців, медична допомога», – прокоментував Віталій Коваль.

Очільник області дав доручення голові громади направити в коледж сімейного лікаря, аби переселенці могли укласти з ним декларацію, а також зробити частішими виїзди мобільних груп, які надають юридичні, соціальні і психологічні консультації.

Тим часом Ірина Верещук наголосила на умовах соціалізації внутрішньо переміщених осіб.

«Маємо посилювати заходи з підтримки зайнятості та самозайнятості внутрішніх переселенців. Це ключова умова їхньої соціалізації та інтеграції в приймаючій громаді. Після психологічної адаптації потрібно робити акцент саме на працевлаштуванні. Це питання має вирішуватися саме на регіональному рівні. Зокрема місцева влада має сприяти релокації бізнесу», – підкреслила віцепрем’єр-міністерка України Ірина Верещук.

Про Захід