На Рівненщині вирощують молодий ліс

Опубліковано:

Молоді лісові культури в Дубенському лісгоспі сьогодні оглянув начальник ОВА Віталій Коваль. Зокрема, відвідав одну з ділянок посаджених дубів у Верхівському лісництві. Лісівники зазначають, що перші 5 років для дерева –найважливіші й потребують постійного догляду.

Очільник області також ознайомився із процесами механізованого догляду за лісовими культурами для вирощування якісних насаджень. У розсаднику оглянув процес вирощування сіянців.

«Тут росте майбутній ліс. 🌱Процес цікавий: шишки збирають у лісі, привозять на базовий розсадник. Щороку їх переробляють близько 5 тонн. Далі насіння зберігається в холодильних установках і висівається у розсаднику в спеціальних коробах. Кожен сіянець проходить контроль якості», – зазначив Віталій Коваль.

Також у лісництві вирощують і декоративний посадковий матеріал, який можна використовувати для озеленення власних присадибних ділянок.

Очільник області зауважив, що на підприємстві демонструють сучасні підходи до ведення лісового господарства. Це дає високі результати у вирощуванні посадкового матеріалу та ефективний догляд за лісовими культурами.

Нагадаємо, в Україні навіть в умовах війни триває екологічна акція «Зелена країна». Ініціатива передбачає висадження 1 мільярда дерев за 3 роки та збільшення площі лісів на 1 мільйон гектарів за 10 років.

У рамках екологічної акції лісівники Рівненської області цьогоріч уже відновили понад 4300 га лісових насаджень. Зокрема, наразі створено 225 га нових лісів.

Рівненська ОВА

Про Захід