На Рівненщині відзначили волонтерів, які працювали на гарячій лінії психологічної підтримки

Опубліковано:

Вона почала діяти фактично з початку повномасштабної війни і була доступна в цілодобовому режимі.

Коли в кінці лютого стало зрозуміло, що людям знадобиться допомога психологів, на Рівненщині почали шукати фахівців-волонтерів. І відгукнулися професіонали, серед яких були і кандидати наук. За їх словами, дзвінки почали надходити з моменту, коли ввімкнули службові телефони. Зверталися і чоловіки, і жінки, колишні і діючі військові, літні люди і молоді мами. Телефонували і вдень, і серед ночі.

Хоча лінію створювали як обласну, на неї зверталися люди з різних куточків України – і з Енергодару, і з Херсонської області, і з інших регіонів. Телефонували зі сховищ і навіть із в’язниці – засуджені питали, чи можуть бути чимось корисними.

Був період, що за день на гарячу лінію надходило до сотні дзвінків. Волонтери-психологи зі службовим телефоном фактично не розлучалися. Дехто почав телефонувати періодично. А з часом почали надходити подяки і навіть вітання зі святами.

✅Кількість звернень почала зменшуватися у травні. Загалом же за час роботи лінії на неї надійшло більше тисячі дзвінків. Тим часом психологи кажуть, що насправді таке волонтерство допомогло і їм самим внутрішньо мобілізуватися і адаптуватися. Водночас декого це підштовхнуло до продовження навчання.

✅Разом із тим волонтери зізнаються, що вони досі реагують на характерний дзвінок телефона.

👉Тож Почесними грамотами Рівненської обласної державної адміністрації нагородили Олену Демчук, Іванну Голуб, Олену Главінську та Еліну Главінську, а також Ірину Пасічник, яка на гарячій лінії консультувала щодо вступу в ТрО.

💬«Дуже вдячна за вашу допомогу. Сьогодні кожен із нас робить те, що може і вміє найкраще. І в цьому – внесок у перемогу, – прокоментувала заступниця голови Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Іванна Смачило. – Впевнена, що для багатьох, хто звернувся на гарячу лінію психологічної підтримки, саме ваша консультація допомогла сприйняти дійсність і рухатись далі».

Про Захід