На Рівненщині шахраї обіцяли рідним посприяти у звільненні військових з полону (Відео)

Опубліковано:

Відбуваючи покарання у виправній колонії, троє засуджених налагодили шахрайську схему. Вони телефонували рідним військовослужбовців, які вважаються безвісти зниклими або перебувають в полоні, та за певну винагороду обіцяли надати про них інформацію чи посприяти у їхньому звільненні. Суми винагороди коливалися від 3000 до 30 000 тисяч гривень. Наразі відомо про вісьмох ошуканих громадян.

Як встановили поліцейські, розробили шахрайську схему троє засуджених за майнові злочини мешканці Донецької та Рівненської областей. Щоб втілити в життя злочинні наміри, залучили осіб «з волі». Саме на них були оформленні банківські картки, на які потерпілі відправляли кошти.

Згідно з планом, фігуранти, перебуваючи у виправній колонії, телефонували рідним військовослужбовців, які вважаються зниклими безвісти чи знаходяться у полоні. Інформацію про рідних знаходили у соціальних мережах.

Представляючись військовими, запевняли близьких, що володіють інформацією про їхнє місцеперебування, навіть обіцяли організувати телефонну розмову і посприяти у звільненні з полону. Звісно за певну винагороду, суми якої коливалися від 3000 до 30 000 гривень. Частину суми як завдаток пропонували скинути на карту, решту – після «звільнення».

З метою конспірації учасники угрупування заздалегідь придбали мобільні телефони та сім-картки різних операторів, які постійно змінювали. Після отримання коштів на рахунки підконтрольних осіб, блокували потерпілих та вимикали телефони.

В ході слідства поліцейські встановили причетність фігурантів до заволодіння коштами 8 громадян. Проте за наявною інформацією, ошуканих значно більше.

Оперативники управління стратегічних розслідувань в Рівненській області та відділу протидії кіберзлочинам спільно зі слідчими обласної поліції провели обшуки за місцями утримання та проживання фігурантів. Вилучили планшети, мобільні телефони, сім-картки, банківські картки та «чорнові» записи.

Після проведення необхідних процесуальних заходів буде прийнято рішення про повідомлення підозр трьом засудженим та їхнім спільникам. Кримінальне провадження розслідується за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Заходи з викриття та документування злочинної групи проводилися спільно з працівниками УСБУ в Рівненській області та оперативного відділу виправної установи під процесуальним керівництвом Рівненської окружної прокуратури.

Департамент стратегічних розслідувань Національна поліція України

Про Захід