На Рівненщині презентували мистецький проєкт «Ткацтво.UA» (Фото)

Опубліковано:

У рамках всеукраїнського проєкту «Ткацтво.UA» у Свято-Покровському соборі Рівного презентували виставку творчої спадщини двох ткаль – Ганни Леончук із Рівненського Полісся та Ганни Верес з Київського Полісся.

Майстриня з Рівненського Полісся Ганна Леончук народилася і працювала у селі Каноничі, нині Вараського району. Вона розробила авторський геометричний орнамент килимів, виготовляла покривала, весільні рушники, серветки, народний одяг за поліськими мотивами.

Ганна Верес – одна із найяскравіших представниць відомої ткацької династії Пособчук-Верес. Вона створила 45 костюмів для жіночого гурту Українського хору ім. Г. Верьовки, в яких вони й досі прославляють українську культуру по всьому світу. У Києві Ганна Верес сторила ескізи багатьох зразків рушників, доріжок, наволочок, штор, які впроваджено у масове виробництво.

Крім того, у Рівненському обласному краєзнавчому музеї провели конференцію, на якій обговорили особливості ткацького промислу та його унікальність на Поліссі. Серед спікерів – відомі рівненські дослідники та етнографи, а також голова Міжнародного фонду культурного співробітництва Влада Литовченко.

На її переконання, в Україні важливо розвивати ткацьку традицію серед майстрів народної творчості, впроваджувати її в сучасне виробництво та вітчизняну модну індустрію.

Також в МБК «Текстильник» відбулося свято національного костюма.

Проєкт «Ткацтво.UA» організували Управління культури та туризму Рівненської ОДА, Рівненський обласний центр народної творчості спільно із Вишгородським історико-культурним заповідником.

Рівненська ОВА

Про Захід