На Рівненщині підсумували тренування спеціалізованих служб

Опубліковано:

Практичне відпрацювання усіх спеціалізованих служб цивільного захисту обласного та районних рівнів продемонструвало як реальний зв’язок між формуваннями, так і слабкі місця. Про це повідомив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін під час наради.

Серед учасників – представники ДСНС у Рівненській області, керівники районів та спеціалізованих служб.

«Пропрацювавши певні сценарії, всі чітко зрозуміли не лише свою роль та обов’язки, а й алгоритм підпорядкування та виконання наказів. Комунікація між спеціальними службами та формуваннями дуже важлива. Одна справа читати прізвища відповідальних в документі, а інша – спільно ліквідовувати наслідки», – сказав Сергій Подолін.

Він додав, що такі тренування необхідні для взаємодії між органами управління і силами цивільного захисту, оповіщення та доведення сигналів для населення.

На Рівненщині функціонує 10 територіальних спеціальних служб, які відповідають за транспорт, оповіщення, інженерні роботи, медицину, енергетику, пожежу, громадський порядок, екозахист, зв’язок та матеріальне забезпечення.

«В Україні нині є проблеми з електропостачанням. У кожній громаді фахівці повинні перевірити генератори та їхню систему підключення. Зробити запас пального і привести документи щодо цивільного захисту у відповідність. Кожному району, за підсумками тренувань, були направлені довідки щодо підсилення чи забезпечення окремих позицій», – розповів тимчасово виконуючий начальника Головного управління ДСНС України у Рівненській області Володимир Захарчук.

Окрім того, детально обговорили звітність, сповіщення, додаткове залучення спецтехніки та особового складу під час процесу ліквідації надзвичайної події. Також звернули увагу і на механізми, під час роз’яснювальної роботи з населенням.

Сергій Подолін резюмував, що армія рф не дотримується ніяких правил і повторні влучання на об’єкти, де ведуться відновлювальні та рятувальні роботи – це не поодинокий випадок. Рівень готовності органів управління спеціалізованих служб до дій за призначенням має бути пропрацьований до автоматизму. Саме від цих практичних навичок залежить збереження інфраструктури, економіка регіону, а головне – життя людей.

Головне управління ДСНС у Рівненській області

Про Захід