На Рівненщині підприємці почали виготовляти напівпричепи для потреб ЗСУ (Фото)

Опубліковано:

Перші два екземпляри, призначені для евакуації несправної техніки в районах ведення бойових дій, вже поїхали на передову.

Ці напівпричепи не поступаються європейським аналогам. Спершу підприємці розробили креслення, узгодили з військовими, а пізніше взялися за виробництво. Для виготовлення одного зразка місцевим майстрам потрібно близько тижня. Напівпричіп призначений для транспортування автомобілів на передніх колесах.

Конструкція має два трапи, по яких заїздить авто, розетки підключення до поворотів, габаритних стоп-сигналів та додаткову розетку. Все це для того, щоб у разі несправності освітлювальних приладів на авто була можливість використовувати додаткові. Цей напівпричіп маневрений та зачіпляється на позашляховик або ж бус із фаркопом. Допустима вага транспортного засобу, що перевозиться – близько двох тонн, колеса 16-го діаметру. Транспортувати можна автомобілі шириною колісної бази більше 2 метрів.

До того ж цей напівпричіп розбірний. А його монтаж-демонтаж займає приблизно пів години.

«Під час інтенсивних боїв потреба в транспортних засобах для військових велика. Відповідно, одне із пріоритетних завдань – евакуація та ремонт пошкодженої техніки. Тож зрозуміло, чому виникла саме ця ідея», – пояснив керівник підприємства Роман.

Також чоловік розповів, що їхнє підприємство розширює поле своєї діяльності у допомозі Збройним Силам України. У зв’язку з нестачею пікапів у підрозділах, що залучені до виконання бойових завдань, вони працюють над реалізацією задумів та попередніх домовленостей зі своїми колегами з інших областей ще одного важливого проєкту – встановлення універсальних стійок для різних видів озброєння – «турелей» – на свої напівпричепи, адже це в рази дешевше, аніж на пікапи.

Рівненська ОВА

Про Захід