Адаптація ветеранів до цивільного життя. Тренінг на таку тему провели для роботавців, бізнесу, психологів та громадських організацій Рівненщини. Організатори – Управління з питань ветеранської політики Рівненської облдержадміністрації спільно із Західним міжрегіональним управлінням Державної служби з питань праці.
До слова, більше половини майбутніх ветеранів – 52,6 % вважають психоемоційну нестабільність серйозним викликом після повернення зі служби. Такі результати показало опитування, проведене Український ветеранський фонд Мінветеранів.
Головним завданням тренінгу стало не лише обговорення викликів, з якими стикаються ветерани після служби, а й пошук дієвих рішень, які сприятимуть успішному поверненню до професійної та соціальної активності. Особлива увага – психологічній реабілітації, налагодження комунікації між ветеранами та державними інституціями, подолання наслідків війни у сфері зайнятості та побудови безпечного середовища в громадах.
Заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська привітала присутніх там психологів з професійним святом та зазначила: «Цей тренінг надзвичайно важливий. Адже психосоціальна підтримка потрібна кожному з нас, і держава взяла цей напрямок під свою опіку. Рівненщина є одним із лідерів у цій сфері. Водночас ми вдячні міжнародним фондам за фінансову підтримку проєктів із ментального здоров’я».
До слова, з початку року понад 130 психологів відкрили ФОПи та надають фахову допомогу як ветеранам, так і їхнім родинам. Послуги для людей – безкоштовні, адже оплачуються за державний кошт.
Також Людмила Шатковська додала, що в області вже успішно функціонує 30 центрів життєстійкості. Ще один – Біловодської громади Луганської області – невдовзі буде офіційно відкрито у Рівному.
Фахівці Міжнародної асоціації психологів представили практичні інструменти адаптації та методи підтримки ветеранів, а також підходи до побудови діалогу з роботодавцями та державними інституціями.
До слова, у закладах освіти Рівненської області працює 1001 фахівець психологічної служби.
Рівненська ОВА