На ремонт яких об’єктів було найбільше витрачено коштів в Ужгороді

Опубліковано:

Сьогодні, 16 червня, в м. Ужгород у онлайн-форматі експерти ГО «Антикорупційний штаб» провели презентацію інноваційного діджитал-інструмента –  Карти ремонтів.

Карта ремонтів – це інтерактивна карта України, на якій позначені всі ремонтні роботи міста. Кожен житель Закарпаття може проконтролювати куди йдуть гроші платників податків, виділені на проведення ремонтів шкіл, будинків, лікарень, міжбудинкових кварталів тощо. Також кожен має можливість перевірити свої будинки, двори або ж школи, куди ходять їхні діти та залишити на сайті скаргу чи фотографії об’єкту. Юристи Антикорупційного штабу, у свою чергу, обробляють усі отримані скарги щодо неякісно проведених ремонтів, або ж взагалі їх відсутності.

Під час презентації експерти Антикорупційного штабу повідомили, що в Ужгороді за останні три роки було укладено 1,1 тис договорів на проведення ремонтних робіт і витрачено близько  725 млн гривень. Найдорожчими ремонтами є: ремонт пл. Ш. Петефі – 60,6 млн грн, капітальний ремонт вул. Гагаріна, що коштував 38,3 млн грн, а також – ремонт вул. Собранецької – 34,1 млн грн.

Голова Правління ГО «Антикорупційний штаб» Юлія Гречка розповідає, що організація створює різноманітні інструменти, які допомагають стежити за виконанням робіт на різних об’єктах.

«Зокрема розмістили на онлайн-карті ремонти у комунальній сфері з прив’язкою до адреси. Люди можуть перевірити, скільки коштів витратили на проєкти в освіті, на соціальні об’єкти, у житловій сфері, медицині або на дитячих майданчиках. Людина може залишити скаргу, що ремонт не виконано, подивиться замовника та виконавця робіт», – говорить Гречка.

Керівник проєкту «Карта ремонтів» Сергій Миткалик  розповів про функціонал Карти ремонтів та її результати: «Ніщо так не пришвидшує ремонтні роботи, як відкрите кримінальне провадження. Саме тому ми звертаємося до контролюючих та правоохоронних органів, у разі виявлення порушень під час робіт, або їх невиконання».

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв зазначив: «Основна увага в місті прикута до інфраструктурних об’єктів. Найчастіше це ремонти доріг. Тому до цих об’єктів найбільший інтерес громадськості. Звичайно, ще одним важливим та найбільшим об’єктом є ремонт центральної історичної площі. Нашому місту понад 1200 років. Це одне з найбільш старіших міст в Україні. Тому ремонт площі Шандора Петефі включає заміну всіх інженерних мереж. Це заміна водопровідної та каналізаційної мережі, газопостачання та водопостачання, що ужгородцям важко побачити. Через це багато результатів робіт не видно, бо вони «сховані» в землі».

Про Захід