На Прикарпатті вже є летальні випадки через недотримання правил безпеки при використанні генераторів (Фото)

Опубліковано:

Про таке повідомила керівниця Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук.

За її словами, у зв’язку з вимкненням електроенергії населення та підприємства області активно почали використовувати генератори. Однак часто люди не дотримуються елементарних правил безпеки під час використання такого обладнання.

“Через це в області вже зафіксовані летальні випадки. Це питання ми обговорили з начальником управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області Володимиром Чернецьким під час наради з головами райдержадміністрацій та територіальних громад Прикарпаття”, – розповіла С. Онищук.

За словами Володимира Чернецького, найбільша небезпека від генераторів – це продукти горіння, а саме токсичні речовини. Тому використовувати генератори у приміщеннях суворо заборонено, адже вони є джерелом підвищеної небезпеки.

Відтак прикарпатців просять неухильно дотримуватися правил безпеки під час користування генераторами, щоб вберегти себе та рідних від небезпеки та користуватися послугами фахівців під час встановлення генераторів.

Експерти радять: купуйте лише сертифіковану продукцію тільки в ліцензованих місцях продажу. Уважно дотримуйтеся інструкцій виробника.

Генератори та паливо повинні використовуватися лише просто неба на відстані не менше 6 метрів від вікон, дверей та гаражів.

Тримайте генератор сухим та захищеним від дощу або підтоплення. Дотик до мокрого генератора або пристроїв, підключених до нього, може призвести до ураження електричним струмом.

Перед заправкою дайте генератору охолонути. Паливо, пролите на гарячі деталі двигуна, може спалахнути.

Електрогенератор під час роботи виділяє токсичний чадний газ, тому встановіть спеціальні детектори.

Про Захід