На Прикарпатті та на Буковині ліквідували схему незаконної видачі іноземних документів (Фото, Відео)

Опубліковано:

Транскордонне угруповання, учасники якого підробляли документи, а потім сприяли громадянам України в отриманні громадянства країн ЄС, викрили прикордонники спільно з СБУ.

а даними досудового слідства, до злочинної групи входили жителі Івано-Франківської та Чернівецької областей. Для охочих отримати іноземне громадянство, а серед таких були і громадяни РФ та жителі тимчасово окупованих територій України, чоловіки збирали, а надалі підробляли документи за допомогою «липових» печаток. Згодом осіб супроводжували закордон для подальших процедур та отримання власне паспортних документів.

У ході обшуків за адресами проживання та реєстрації фігурантів виявлено чорнову документацію, підроблені печатки та штампи, документи на отримання та рішення про отримання іноземного громадянства, банківські картки, чималу кількість євроготівки, мобільні телефони з доказами протиправної діяльності, а також оргтехніку, яку використовували для виготовлення недійсних документів.

Окрім того, оперативники задокументували факт отримання зловмисниками оплати за свої «послуги». На першому етапі подачі документів «клієнт» сплачував 2 тисячі євро. Повний пакет послуг коштував 5 тисяч євро.

Обшуки співробітники оперативних підрозділів Чернівецького загону та СБУ в Івано-Франківській області проводили в період з 18 по 19 листопада, на виконання ухвал слідчого суді Івано-Франківського міського суду.

Розслідування проводиться, за матеріалами оперативників 31 прикордонного загону, за ч. 1 ст. 111 ККУ (державна зрада), ч.2 ст. 209 ККУ (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом), ч.3 ст. 358 ККУ (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).

Держнавна прикордонна служба України

Про Захід