Новини Західної України Останні новини

Гуцульський “Гобітхіл”: у Карпатах восени з’явиться казкове місто-країна (Фото)

За 4 місяці місто-казка, ще не збудований Гобітхіл, здобув 100 мешканців. Саме стільки людей повірило в казку і вони готові будувати місто, створювати нову гуцульську Гобітанію.

Гобітхіл – це не готельний комплекс і не турбаза.Це містечко, столиця казкової української країни, яку ми прагнемо побудувати в столиці Гуцульщини – Верховині. Ми прагнемо поєднати культуру і традиції казкової Гобітаніі і реальної Гуцульщини. – написав у ФБ Андрій Боєчко, війт Гобітхіла.

Кожна хатинка в Гобітхілі матиме свого власника, і саме власник вирішує здавати своє житло в оренду чи ні. Всі криївки унікальні, як зовні, так і всередині.

Перші 10 гобітських криївки вже будуть готові до прийому гостей з 15 червня. Другі 10 криївок планують завершити до 15 липня. Третій етап будівництва розпочнуть восени. Запланована на початок травня презентація містечка через карантин скасована.

В містечку працюватиме колиба, санна та лижна траси, траса для зорба, тарзанка і багато інших атракцій для дітей. На полянах і в лісах навколо Гобітхіла ростуть гриби, ягоди, трави, квіти, дерева і кущі.

Окремою окрасою міста стане озеро з форелями та осетрами.

В місті постійно працюватимуть спортивні та туристичні інструктори.

Тут працюватимуть майстерні гончарів, ковалів, килимарів та різьбярів, де дітей навчатимуть традиційним карпатським ремеслам.

Мешканці Гобітхіла встановлять в Гобітхілі найсучаснішу систему септиків та вводять обов’язкове сортування сміття. Поліетиленові пакети тут заборонять.

Для дорослих мешканців міста розроблять окремі атракції та заняття.

Всі робітники міста працюватимуть в Гобітхілі легально, сплачуючи податки державі.

Вибори війта відбуватимуться двічі на рік, щоби кожен мешканець міста мав можливість долучитися до його розбудови.

Всі новини про життя містечка можна буде дізнаватися у групі #гобітхіл, де детально висвітлюватимуться всі нюанси життя казкової країни.

Я знаю, впевнений, через кілька місяців європейська преса напише, що в Україні, (не в Німеччині чи Італії, не в Іспанії чи Великобританії) з’явилося перше в Європі місто гуцульських гобітів! 
Таке саме, як у Новій Зеландіі!
І навіть краще!
Але на відміну від Хобітона, в Гобітхілі живуть люди! – стверджує Боєчко.

Майбутні гобітхілці нещодавно завершили попередній відбір проєктів будиночків на деревах. Наразі обиратимуть з 4-х найвдаліших варіантів. Як вам такі будиночки?

Для міста вже купили двох гуцульських коників. Є й подаровані в’єтнамські свинки, як стало відомо Про Заходу.

А ось так Гобітхіл виглядає з другого боку Черемоша

Світлини Svitlana Kopytko-Iliychuk.

Ми не будуємо бізнес-проект, ми будуємо місто.
Нам не потрібні інвестори, нам потрібні добрі сусіди, які разом з нами втілюватимуть в реальність свою особисту казку.
Перед тим, як щось запропонувати, розкажіть чим ви можете допомогти місту.
Мені не потрібні ідеї, які хтось може втілити.
Якщо пропонуєте, то й робите або керуєте тими, хто робить, але відповідаєте!
Інакше не буде.
Так, ми ще знайдемо кілька галявин, де можна поставити вашу хатинку, але спочатку громадяни Гобітхіла проголосують, чи приймають вас до себе!
Чи потрібні ви місту.
Вибачте ще раз, може когось образив цим, але так вирішила громада! – пояснює Андрій Боєчко.

І додає, що чиновникам, злодіям, хабарникам, пристосуванцям та зрадникам тут не раді.

Я поважаю вас усіх, я радо запрошу вас на відпочинок чи екскурсію, але дуже хочу, щоб поряд зі мною мешкали виключно порядні люди!
Така у нас в Гобітхілі конституція.
Такі наші закони. – каже пан Андрій.

Що ще? Оскільки Гобітхіл – це казкове місто-краіна, то в нього буде свій герб, гімн, прапор, шрифт, символи, правила. Діятиме своя валюта. А також буде обрана влада, яка напише свою Конституцію та Декларацію про Незалежність від орків

Буде й своя митниця, жандармерія та військо. Свій суд та своя преса. Матиме містечко й свою пошту.

А ще кожен мешканець Гобітхіла отримає паспорт гуцульського Гобіта.

Єдиною домінуючою релігією Гобітхіла – є любов до України, збереження та відтворення традицій жителів карпатських гір та віра в добро.

З часом тут створять музей гір.

Дякую всім за увагу до нашого містечка.Дуже дякую усім, хто допомагає юридично та фінансово, порадами чи зауваженнями.Низький уклін всім таким самим «чокнутим» і «прибацаним», хто ділиться ідеями та вже втілює їх в Гобітхілі без жодних проплат!Ми дуже хочемо показати всьому світові, що чудеса бувають, що Україна – це не склад робочої сили для Європи, а велика держава. І найголовніше – Карпати – це найкращі гори світу! Пам’ятайте про це! – каже пан війт.

Цікаво? Незвично? Це треба бачити самому. Почекаємо осені.

Про Захід

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

64 − 54 =