На Перечинщині створили комісію з обстеження обставин загибелі дитини у Порошкові

Опубліковано:

Мета комісії – розібратися з цією ситуацією і вжити всіх необхідних заходів, щоб таких трагедій на території району більше не повторювалося, інформує пресслужба ОДА.

Заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Ольга Травіна здійснила робочу поїздку на Перечинщину, де провела нараду з питань ситуації у зв’язку з трагічною загибеллю однорічної дитини у с.Порошково.
Участь у нараді взяли голова РДА Ігор Денисенко, начальник обласної Служби у справах дітей Світлана Якімеліна, директор Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Романюк, керівники відповідних районних соціальних служб, представники  Нацполіції та районного центру первинної допомоги.  
В першу чергу, Ольгу Травіну цікавило, які оперативні заходи було вже здійснено місцевою владою та службами у зв’язку з цим випадком.

Як повідомив голова РДА Ігор Денисенко зазначив, що вчора в райдержадміністрації було проведено нараду та створено районну комісію з обстеження всіх обставин.

– До року дитина спостерігалася, її відвідував сімейний лікар і умови проживання були належні. Однак потім молоді батьки змінили місце проживання, забравши з собою і дітей. Лікарі, які виїжджали на виклики до дитини зараз дають пояснення, чому не попередили відповідні служби про умови, в яких проживала родина дитини. Якщо умови й надалі залишатимуться невідповідними, батьків попередили, що другу дитину з родини заберуть на три місяці на тимчасове утримання і призупинять соціальну виплату, – зазначив він.


Зазначалося, що районна комісія здійснить виїзд у с.Порошково, поспілкується з батьками загиблої дитини, обстежить умови проживання родини. Друга дитина знаходиться у бабусі, по лінії батька. Відтак буде складено акт оцінки безпеки проживання другої дитини і протягом трьох днів Центр соцслужб має здійснити оцінку потреб сімї та дитини. Орган опіки і піклування ставить умову батькам – або вони забезпечують дитині відповідні умови проживання або дитину вилучають із сімї.
Ольга Травіна дала доручення голові РДА підготувати доповідну на ім’я в.о. голови О.Гетманенка по всіх заходам, які буди вжиті у зв’язку з цією трагедією, та надати протокол комісії за результатами обстеження.

– Я би вам радила не зосереджуватися на одному цьому випадку. Ви краще знаєте, де в районі знаходяться подібні поселення з такими групами мешканців, яким потрібно приділити увагу. Якщо потрібна допомога адміністрації, обласних служб, – кажіть, ми допоможемо, – наголосила посадовець.

– Я вимагаю щоб ви розібралися з цією ситуацією і вжили всіх необхідних заходів, щоб таких трагедій на території району більше не повторювалося.

Також директору Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталії Романюк було доручено підготувати загальнообласне доручення в.о. голови ОДА на голів РДА щодо здійснення заходів з обстеження таких осередків компактного проживання відповідних груп населення.

Про Захід