На Мукачівщині виявили під землею на газопроводах 9 витоків (Відео)

Опубліковано:

За 4 дні на Мукачівщині спеціальне авто — мобільна лабораторія — виявила 9 витоків на підземних газопроводах та 25 витоків на дворових вводах. Обстежували газопроводи Ракошина, Іванівців, Великих Лучок, Страбичова, Ключарок тощо.

Щоденно фахівці АТ «Закарпатгаз» обстежують газопроводи та знаходять витоки за допомогою спеціального обладнання: течешукачів та газоаналізаторів. Цього разу застосували спецмашину.

Сучасна мобільна лабораторія, що виявляє небезпечні витоки газу на підземних газопроводах. Чутливе обладнання дозволяє зафіксувати навіть найменші домішки газу в повітрі. Авто повільно рухається уздовж дороги та втягує повітря через трубки під бампером. Лазер спектрально аналізує закачане повітря на наявність метану.

Загалом же, як стверджують газовики, за один день така лабораторія може обстежити 40-50 км. Загалом за минулий рік було виявлено 350 витоків на підземних газопроводах виявили та ліквідували минулого року в Закарпатті. На виконання цих робіт використовуються кошти, які споживачі сплачують за послугу з розподілу газу. Так само як на роботу аварійно-диспетчерської служби. Спеціалісти наголошують: відчувши запах газу, слід негайно викликати аварійну службу 104.

Пресслужба АТ «Закарпатгаз»

Про Захід