На Міжгірщині проводять масштабний фестиваль, присвячений вівчарській справі (Фото)

Опубліковано:

Закарпаття зачаровує неймовірними краєвидами та славиться самобутньою культурою і багатством автентичних традицій, інформує пресцентр ОДА.

Майже пів століття на Міжгірщині проводять масштабний фестиваль, присвячений вівчарській справі. Йдеться про етнокультурний захід «Проводи отар на полонину».

До його організації і святкування долучилося керівництво Закарпатської ОДА.

На своїй сторінці у фейсбуці Анатолій Полосков, голова облдержадміністрації, поділився своїми враженнями від фестивалю, приготування традиційного карпатського сиру та запалення ватри: 

«У центрі Міжгір’я взяв участь у святковій ході, де із щирою радістю спостерігав за виступами дітей та станцював аркан. Зібрало ж нас усіх свято, що присвячене вівчарям та їхній цікавій багаторічній справі».

Очільник області висловив щиру подяку Синевирській, Міжгірській, Колочавськоій та Пилипецькій громадам, які долучилися до організації фестивалю. 

«Ми показали всій країні, що таке справжнє єднання і докладатимемо максимум зусиль, щоб бути прикладом і в інших напрямках. Я впевнений, що наші традиції це не про минуле, а про майбутнє Закарпаття», – додав Анатолій Полосков.

У програмі свята – виступи фольклорних колективів, гра на трембітах, змагання, смачні страви та великий вибір сирів.

Ігор Шинкарюк, заступник голови облдержадміністрації, підкреслив, що це свято показало наскільки наші громади згуртовані, як вони розвивають традиції і пам’ятають ті справи, якими займалися їхні діди та прадіди.

«Працюємо над тим, щоб про наші заходи, локації, традиції, гастрономію, фестивалі і туристичний потенціал знали у всій країні та за її межами», – наголосив заступник голови Закарпатської ОДА.

Цього року «Проводи отар на полонину» відбулися у рамках культурного марафону «Не забуваючи минуле, погляд у майбутнє» до 30-річчя незалежності України, який анонсував Президент України Володимир Зеленський.

Про Захід