На Львівщині запрацює е-квиток

Опубліковано:

Вже з середини літа 2023 року жителі області зможуть користуватись послугою безготівкового розрахунку в автобусах.

Інвестором з впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду обрали компанію «Smart Tiket Technology». Зараз відбувається діагностика усіх АТП та закупка обладнання. Опісля заплановано встановити більше 1 тис. валідаторів.

До кінця 2023 року буде діяти перехідний період, коли розрахуватися можна й готівкою. У наступному році Львівщина повинна перейти на безготівковий розрахунок. Оплата відбуватиметься за допомогою валідаторів. Зокрема, пасажир прикладає до валідатора банківську карту, гаджет, електронний квиток чи спеціальну платіжну картку, надалі система автоматично, згідно тарифної сітки відповідного маршруту, оплачуватиме проїзд.

Доступні способи оплати:

банківська платіжна картка чи будь-який смартфон, смарт-годинник;

електронний квиток (після купівлі пасажир отримує qr-код, яким надалі оплачує проїзд).

Планується встановити по області 50 точок продажу та поповнення електронних квитків. Квиток можна придбати не виходячи з дому і скористатися згодом. У додатку зберігатимуться квитки в електронному вигляді;спеціальні платіжні картки ( які будуть містити в собі інформацію для пільгових категорій та можливість реальної сплати, якщо власник її поповнить).

Також для пільговиків буде випущено 500 тис. спеціальних платіжних карт. Отримати цю карту мешканець зможе у своїй громаді.

Впровадження е-квитка дозволить встановити реальний пасажиропотік і вивести з обігу «чорну готівку».

Львівська область першою в Україні запровадить електронний квиток у приміських та міжміських автобусних маршрутах.

Львівська ОВА

Про Захід