Здоров'я Новини Західної України Останні новини

На Львівщині відбудуться кадрові зміни у системі охорони здоров’я

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов після робочої поїздки до Львівської області заявив, що ситуація в регіоні вимагає від МОЗ прийняття ряду термінових та зважених рішень. Зокрема, будуть здійснені певні кадрові зміни, поставлено завдання збільшити кількість тестувань на коронавірус та буде змінено фінансування COVID-пакета. Про це очільник Міністерства заявив журналістам за підсумками візиту у Львівську область у понеділок, 22 червня.

Про це інформує Міністерство охорони здоров’я України.

“Я бачу проблематику щодо керівництва і була відповідна моя реакція, бачу проблематику щодо контролю лікарських засобів. Якщо на цьому тижні не відбудуться конкретні зрушення, то я, не виключаю, що буду ставити питання зміни керівництва департаменту охорони здоров’я Львівської обладміністрації. Тому що ситуація складна, будь ласка, робіть висновки”, – заявив Максим Степанов.

Міністр зазначив, що керівництво МОЗ прийняло рішення терміново відвідати Львівську область, оскільки останнім часом там різко збільшилася кількість випадків захворювання на коронавірусну хворобу, а також число госпіталізованих осіб.

Як зазначив Максим Степанов, під час візиту виявлено ряд недоліків у роботі місцевого лабораторного центру, а саме – велика черга на проведення тестувань. Тому прийнято рішення щодо зміни керівництва лабораторії.

“Мною прийнято рішення щодо обов’язкового підсилення керівництва лабораторного центру, тому що та черга, яка була тут створена, і яку ми потім розвантажили за рахунок лабораторних центрів, що знаходяться в інших місцях, – це все недопустимі речі”, – підкреслив Міністр.

Він повідомив, що у Львові додатково введено лабораторний центр Держспоживслужби, який на сьогодні вже почав проводити тестування, але працює ще не на повну потужність. У зв’язку з цим Максим Степанов доручив керівництву лабораторії збільшити кількість тестувань методом ПЛР з 30-40 до 300 тестів на добу. Для цього буде залучена додаткова кількість фахівців.

Максим Степанов також додав, що до керівництва департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації є запитання щодо інфекційного контролю безпосередньо в лікарнях.

“Є питання щодо забезпечення інфекційного контролю безпосередньо в лікарнях. Щоб у нас менше хворіли медичні працівники – це дуже важливо. А також до епідрозслідувань, які необхідно проводити, у тому числі під контролем обласної влади по випадках захворюваності особливо серед медичних працівників”, – зазначив він.

Керівник МОЗ підкреслив необхідність вирішення питання забезпеченості лікарень всіма необхідними лікарськими засобами відповідно до національного протоколу лікування коронавірусної хвороби.

“Цей процес теж повинен бути контрольований, щоб надавалася кваліфікована медична допомога”, – вважає Максим Степанов.

Міністр повідомив, що після спілкування з лікарями місцевих медичних закладів було виявлено проблему з фінансуванням COVID-пакета.

“Ми побачили таку проблематику щодо пакетів, за якими йде фінансування хворих на COVID-19. Разом зі мною було керівництво Національної служби здоров’я. Ми розуміємо, що необхідно терміново вносити зміни до самої плати, в тому числі, враховувати кількість хворих у тому чи іншому медичному закладі. Так як воно фінансується зараз, то воно не є правильним”, – впевнений Міністр.

МОЗ разом з Національною службою України планує найближчим часом розробити відповідні зміни у фінансуванні лікування коронавірусної хвороби і внести на розгляд Кабінету Міністрів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

79 − 78 =