Організатора та його спільників засуджено до позбавлення волі терміном від 3,5 до 4 років з випробувальним терміном. Діяльність злочинної групи оперативники управління стратегічних розслідувань у Львівській області Нацполіції спільно з колегами-правоохоронцями викрили минулого року. Заходи проводилися у декілька етапів.
Спершу правоохоронці зупинили вантажівку на трасі Київ-Чоп, де за стінками змонтованої внутрішньої конструкції вантажного відділення виявили 180 ящиків з понад 126 000 пачок цигарок.
Згодом встановили не лише власників вилученого, але й місцезнаходження незаконного цеху для виготовлення підакцизної продукції, склади для її зберігання, а також шляхи реалізації.
Поліцейські з’ясували, що підпільне виробництво знаходиться в орендованому ангарі на території однієї з промзон у Вінницькій області, а його промислові потужності дозволяли виготовляти до 40 000 пачок сигарет на добу. Для подальшого перевезення й реалізації готової продукції оптовим покупцям, цигарки з цеху відвантажували вантажівками у спеціально відведених прихованих місцях. Не сплачуючи жодних податків, ділки отримували до 30 млн грн тіньового прибутку щомісяця.
У серпні 2024 року поліцейські спільно з детективами БЕБ у Львівській області ліквідували підпільне тютюнове виробництво та вилучили, окрім промислового обладнання, понад 73 000 пачок сигарет різних торгівельних марок та понад 3,1 тонни тютюну.
Нині за підтримки публічного обвинувачення Львівської обласної прокуратури вироком суду трьох фігурантів підпільного бізнесу визнано винними у незаконному виготовленні, зберіганні, збуту та транспортуванні з метою збуту підакцизних товарів (ч. 3 ст. 28 ч. 1 та ч. 2 ст. 204 Кримінального кодексу України). Організатора засуджено до чотирьох років позбавлення волі (з випробувальним терміном 2 роки) та сплатою 110 500 гривень штрафу. Його спільників – до 3,5 років (з випробувальним терміном 1 рік) та сплатою 102 000 гривень штрафу кожному.
Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України