На Хмельниччині завершено слідство щодо “смотрящого” за СІЗО

Опубліковано:

Як встановили оперативники управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області та слідчі обласної поліції, статус так званого «смотрящого» за слідчим ізолятором чоловік отримав у серпні минулого року під час злочинної «сходки». Тоді ж зловмисник призначив собі так званих «помічників» з-поміж арештованих. Він контролював дотримання «злодійських законів» в установі, збирав кошти, у тому числі здобуті злочинним шляхом, відповідав за розподіл так званого «общака». 

Також, з метою збільшення власного авторитету серед утриманців установи обвинувачений відмовився виконувати вказівки співробітника СІЗО щодо виходу з камери для проведення її огляду та в подальшому навмисно наніс тілесні ушкодження останньому. 

На даний час слідчі завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно так званого «смотрящого» за СІЗО. За погодженням з Хмельницькою обласною прокуратурою обвинувальний акт скерували до суду. Дій зловмисника кваліфіковані за ч. 2 ст. 255-1 Кримінального кодексу України (поширення злочинного впливу в установі відбування покарань) та ч. 2 ст. 345 Кримінального кодексу України (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу). 

За скоєне обвинуваченому може загрожувати позбавлення волі на строк від дев’яти до п’ятнадцяти років. 

Заходи з викриття протиправної діяльності «смотрящого» проводилися за сприяння адміністрації слідчого ізолятора.

Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України 

Про Захід