На італійському кордоні застрягла сотня українців, які поверталися додому

Опубліковано:

Їх не впускають словенські прикордонники у зв’язку із закриттям кордону через спалах коронавірусу. Ситуацією наразі займається МЗС, інформує ТСН.

За словами українців, на словенсько-італійський кордон вони прибули ввечері 12 березня. Місцеві прикордонники поміряли температуру лише у водія та ухвалили рішення не пропускати автобуси та закликали їх повертатися до Італії. Однак більшість з них не хоче повертатися, оскільки термін їхнього перебування за біометричними паспортами в країнах ЄС спливає, а тому вони ризикують отримати депортацію та заборону на в’їзд.

“До Італії назад ніхто не хоче повертатися. Багато пасажирів не мають куди повертатися. Люди їздять за біопаспортами і у них закінчуються дні. Якщо вони будуть вертатися, їм просто дадуть депортацію”, – розповідають вони.

Також разом із українськими автобусами на кордоні застрягли і румунські автобуси, але без пасажирів. Автобуси до України виконували рейси Мілан-Київ та Барі-Херсон.

Наразі людям досі не дозволили проїхати, натомість їм рекомендували прикордонники повернутися до місць перебування і надати усі свої контакти диппредставництвам України в Італії.

Про це під час брифінгу 13 березня заявила прессекретарка президента Юлія Мендель.

За її інформацією, заблокованими опинилися щонайменше 120 українців, які поверталися до України. Мендель наголосила, що ситуацію на контролі зараз тримає Міністерство закордонних справ України.

“МЗС знає про українців, які зупинились на кордоні зі Словенією через закриття кордонів словенською стороною в Італії… Зараз іде рекомендація повернутися їм до місць перебування і надати всі свої контакти диппредставництвам України в Італії. Далі МЗС працює, ми робитимемо все можливе, щоб українці повернулися”, – сказала Мендель.

Про Захід