На Буковині судитимуть чиновників та їх спільників, які завдали шкоди державі на 100 млн грн

Опубліковано:

Працівники ДБР завершили досудове розслідування відносно посадовців Буковини та їх спільників, які незаконно вирубували дерева, видобували піщано-гравійну суміш, розкрадали бюджетні кошти.

Організована група завдала шкоди довкіллю країни, а також бюджету держави на понад 100 мільйонів гривень.

Обвинувальний акт скеровано до суду.

До групи входило 6 осіб, серед них – колишній директор Національного природного парку, керівники 2 приватних компаній та цивільні особи – близькі родичі чиновників.

Організатором групи був керівник Нацпарку, який використовуючи своє службове становище, оформлював незаконні документи та забезпечував оренду спеціальної техніки.

Протягом 2013-2018 років учасники групи здійснювали численні махінації:

  • незаконно видобули 151 тис. м. куб. піщано-гравійної суміші з річок Черемош та Норинка у Вижницькому районі на загальну суму понад 100 млн грн;
  • допустили незаконну порубку дерев на суму 4,5 млн грн, а також незаконно продавали лісопродукцію, а одержаний надприбуток у сумі 1,2 млн грн привласнили.

Слідство викрило також факт заволодіння бюджетними коштами на загальну суму понад 400 тис. грн, які призначалися на будівництво об’єкта природно-заповідного фонду.

Учасникам організованої групи повідомлено про підозру упродовж 2020 – 2021 років. Вони обвинувачуються за різними статтями КК України.

Учасникам групи може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років.
Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснює Чернівецька обласна прокуратура.

Державне бюро розслідувань

Про Захід