Здоров'я Новини Західної України

На Буковині розгорнули 13 госпітальних баз для пацієнтів із COVID-19

У Чернівецькій області сьогодні розгорнуто 13 госпітальних баз для пацієнтів із підтвердженим діагнозом «COVID-19» або ж із підозрою на нього. Це дві обласних, три міських та вісім районних лікарень.

На початках епідемії для таких хворих було виділено 997 ліжок. Однак у кінці червня-на початку липня, через зниження захворюваності, кількість місць зменшили до 600, і цієї потужності вистачало.

Проте, якщо у наприкінці липня через коронавірус до лікарень області госпіталізували близько 20 людей на добу, то два тижні тому ця цифра зросла до 40, останні сім днів – до 50, а за минулу добу до медичних закладів потрапив 71 буковинець.

У зв’язку із такою ситуацією потужність ліжкового фонду була збільшена, сьогодні вона становить 730 інфекційних та 74 реанімаційних ліжка, тобто разом це 704. Заповненість цих місць складає 54,5%.

Так, у обласній лікарні зайнято 80% місць, відведених для хворих на COVID-19, така ж ситуація у Кельменецькій ЦРЛ, міських лікарнях №1 і №4. У Кіцманській ЦРЛ та міській лікарні №3 цей показник складає 90%, а Сокирянська лікарня заповнена на 100%.

Із 17 серпня пропонуємо припинити планову госпіталізацію у Чернівцях та Глибоцькому районі, які увійшли до помаранчевої зони карантинних обмежень. За необхідності хворих на коронавірус можемо лікувати також у закладах так званої другої хвилі. Це Заставнівська, Герцаївська та Вижницька ЦРЛ, міська дитяча лікарня.

Марія Поліщук, заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 + 2 =