На Буковині працюють з нелегальними мігрантами

Опубліковано:

Із запровадженням в Україні воєнного стану співробітники поліції щодня документують спроби чоловіків призовного віку покинути територію держави. Особлива увага поліцейських – випадкам перетину кордону поза пунктами пропуску. 

Щоб потрапити до сусідніх країн ухилянти використовують підроблені документи, намагаються давати хабарі службовим особам або використовують для своїх цілей місцевих жителів, обізнаних із прикордонною територією.

Знаючи про обмеження на виїзд за кордон військовозобов’язаних чоловіків, жителі прикордонних населених пунктів за певну винагороду організовують незаконне переправлення осіб до країн Євросоюзу. Свої послуги вони оцінюють приблизно в 1000-4000 доларів США.

Так, від початку російського вторгнення в Україну слідчі підрозділи ГУНП в Чернівецькій області зареєстрували 21 кримінальне провадження з кваліфікацією статті 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Оперативний супровід у цих провадженнях здійснюють співробітники міграційної поліції та карного розшуку ГУНП, обласних управлінь ДСР НПУ і СБУ, процесуальне керівництво – Чернівецька обласна прокуратура.

За матеріалами досудових розслідувань правоохоронці встановили, що загалом порушники намагалися переправити через державний кордон України понад 100 військовозобов’язаних чоловіків.

У вказаних кримінальних провадженнях 12 особам уже повідомлено про підозру. Серед них і членам організованої злочинної групи, яка допомагала ухилянтам уникнути мобілізації шляхом виїзду за межі України. За такі дії підозрюваним загрожує до 9 років позбавлення волі.

У двох кримінальних провадженнях органи досудового розслідування вже скерували до суду обвинувальні акти.

Для більш ефективної протидії незаконному переправленню осіб через державний кордон України на Буковині функціонує спеціальна міжвідомча робоча група. До її складу увійшли представники Чернівецької обласної прокуратури, ГУНП в Чернівецькій області, територіальних управлінь Департаменту стратегічних розслідувань НПУ, кіберполіції 

Відділ комунікації поліції Чернівецької області 

Про Захід