На Буковині «працюють» шахраї

Опубліковано:

Так лише за минулу добу до поліції надійшло три повідомлення про те, що невідомі особи виманили заощадження трьох буковинців. За цими фактами працівники поліції розпочали кримінальні провадження. 

2 лютого на спецлінію «102» звернулася 23-річна чернівчанка із повідомленням про те, що невідома особа зняла з її карткового рахунку кошти. Жінка розповіла поліцейським, що мала намір придбати мобільний телефон. Продавець в одному месенджері надіслав чернівчанці фішингове посилання для оплати за товар. Як тільки жінка внесла реквізити своєї банківської катки, з її рахунку зникло 19 900 гривень.

За такою ж схемою шахраї ошукали 34-річну жительку села Шилівці Дністровського району. Буковинка хотіла придбати мопед, оголошення про продаж якого побачила на одному із сайті. В подальшому жінка зв’язалася з продавцем, який попросив передоплату за товар. Буковинка перерахувала 7100 гривень, але так і не отримала бажаний транспортний засіб, а зв’язок і аферистом обірвався.

Ще однин чернівчанин потрапив до лап аферистів, під час спілкування з псевдобанкіром. 61-річний житель обласного центру розповів поліцейським, що йому зателефонував нібито співробітник банку та запропонував допомогу у захисті коштів. Співрозмовник увійшовши в довіру до чоловіка дізнався всі необхідні банківські дані, після чого з карткового рахунку чернівчанина зникло понад 22 тисячі гривень.

За вказаними фактами поліцейські внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Проводяться досудові розслідування.

Правоохоронці вкотре закликають громадян, що за жодних обставин не варто переходити за сумнівними посиланнями, а тим паче розголошувати персональні дані та дані банківських рахунків, до яких належать:

– термін дії пластикової картки;

– PIN-код;

– слово-пароль;

– cvv/сvv2 коди.

Відділ комунікації поліції Чернівецької області

Про Захід