У Чернівцях за ініціативи Департаменту організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Національної поліції України та за підтримки ОБСЄ (проєкт “Розбудова спроможностей національних партнерів у наданні соціальної підтримки та психологічної допомоги постраждалим людям під час війни та у період постконфліктного відновлення”) відбувся тренінг з ефективного реагування на звернення дітей під час війни.
З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну повідомлення від неповнолітніх заявників стали іншими, ніж у мирний час. Діти, які звертаються на спецлінію «102», зазвичай повідомляють про різного виду насильство. Аби належно відреагувати та допомогти дітям, працівники чергових частин повинні дотримуватися чіткого алгоритму під час отримання виклику. Саме цими навиками ділились експерти ОБСЕ та ГО «Ла Страда-Україна».
Чернівецька область стала третьою за ліком, куди приїхали фахівці з гендерної рівності, щоб поділитися досвідом. У свою чергу поліцейські розповідали про типові виклики дітей, які вони отримують щодня на спецлінію «102». У формі діалогу колеги обговорили проблемні питання щодо спілкування та реагування на виклики дітей, відтак – напрацювали практичні поради для працівників відділу «102», диспетчерської та чергових служб.
Проєкт, ініційований ОБСЄ, підтримується 30 країнами-донорами.
Учасники заходу отримали відповідні сертифікати від представників ОБСЄ про проходження тренінгу щодо ефективного реагування на звернення дітей під час війни.
Відділ комунікації поліції Чернівецької області