На Буковині нацгвардійці тренувалися протидіяти Шахідам

Опубліковано:

Національна гвардія забезпечує оборону важливих державних об’єктів, об’єктів органів державної влади та об’єктів критичної інфраструктури, тому своєчасне реагування на небезпечні безпілотники має актуальність.

Протягом останнього часу російська армія активно атакує українські міста дронами-камікадзе іранського виробництва Shahed-136.  Росія маркує безпілотники як власну розробку, називаючи БПЛА «Герань-2». Дрон видає гучний звук, який добре чути на землі. Він нагадує звук двигуна мопеда, тому їх так і прозвали в народі. Звук «мопеда», який наближається, чути за 10 кілометрів. Ще одна особливість – мала висота польоту. Тому виявити камікадзе з землі легше, ніж за допомогою радара.

Одним з елементів системи протидії дронам окупантів є мобільні групи вогневого ураження, які вже продемонстрували перші результати на одному з напрямків.  По БпЛА, що летить осторонь або над об’єктом, вогонь ведеться загороджувальним або супроводжуючим способом. З метою підвищення вогневої виучки, удосконалення навичок володіння стрілецькою зброєю з військовослужбовцями чернівецького підрозділу Національної гвардії проводяться заняття, на яких воїни вчаться результативно знешкоджувати  ударні та розвідувальні безпілотники.

Пресслужба Нацгвардії Чернівців

Про Захід