На Боржаві все-таки збудують вітряки?

Опубліковано:

Відбулася зустріч щодо будівництва сучасної вітрової електростанції в Закарпатській області.

22 серпня  в залі засідань Воловецької районної державної адміністрації відбулася зустріч Ігоря Бондаренка – голови Закарпатської обласної державної адміністрації із заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайлом Тітарчуком, представниками турецької компанії GURIS, ТОВ «Атлас Воловець Енерджи», керівництвом Воловецького та Свалявського районів щодо будівництва сучасної вітрової електростанції в Закарпатській області. 

В зустрічі взяли участь  директор департаменту залучення інвестицій Мінекономрозвитку Ірина Новікова, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, експерти, голови селищних та сільських рад Воловецького та Свалявського районів.

Представники турецької компанії GURIS та ТОВ «Атлас Воловець Енерджи» інформували учасників зустрічі про власний досвід будівництва  вітрових електростанцій не тільки в світі, а й в Україні, зокрема в Овідіопольському районі Одеської області та про проблеми, які виникли під час проектування і отримання дозвільних документів на будівництво ВЕС на полонинах Боржавського хребта у Воловецькому та Свалявському районах. Крім того, довели до присутніх  переваги відновлювальної енергетики для економіки та енергонезалежності  України.

Своїм досвідом щодо співпраці з турецьким інвестиційним холдингом GURIS в процесі будівництва та функціонування  Овідіопольської ВЕС на Одещині потужністю 30мВт поділився  заступник голови Одеської обласної ради Юрій Димчогло.

Керівництво Воловецького та Свалявського районів  довели до присутніх значення цього об’єкта для розвитку районів і висловили надію, що реалізація цього проекту значною мірою прискорить позитивні зрушення як в економічній, так і в соціальній сферах районів.

Голова Закарпатської облдержадміністрації Ігор Бондаренко висловив підтримку керівництва ОДА щодо залучення інвестицій у гірські райони Закарпаття. Він інформував, що є ряд напрацьованих проектів, які потребують негайного вирішення питання щодо їх реалізації як облдержадміністрацією, так і владою на місцях, з врахуванням інтересів місцевих громад та широкого кола громадськості.

Підсумовуючи результати зустрічі заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітіаручк  звернув увагу присутніх на те, що на цей час в Україні як і у всьому світі проводитися запекла боротьба за інвестиції  і основним завданням, як окремих регіонів України, так і держави в цілому, довести свою інвестиційну привабливість. Негативний досвід будь-якого інвестора в Україні призводить до створення негативного інвестиційного іміджу нашої держави. Як правило, така інформація дуже швидко поширюється серед інвесторів.  Отже, потрібно  всім спільно прикласти максимальних зусиль для того, щоб цей проект був реалізований, але при цьому необхідно враховувати інтереси всіх зацікавлених сторін. 

Для вирішення проблем, які виникли у процесі реалізації проекту будівництва ВЕС  на хребті Боржава необхідно вжити заходів для усунення всіх недоліків, які мають місце, на думку громадськості, при проектуванні цього об’єкта та досліджень впливу на навколишнє середовище.

Заступник Міністра рекомендував представникам ТОВ «Атлас Воловець Енерджи»  налагодити більш ефективну комунікацію з органами державної влади та місцевого самоврядування, посилити інформаційну діяльність серед населення, громадських організацій, опонентів, що виступають проти спорудження ВЕС, з метою інформування про вжиті заходи, які спрямовані на усунення недоліків, на які вказує громадськість та експертне середовище.
Для більш чіткого розуміння ситуації, учасники зустрічі здійснили виїзд на хребет полонини Боржава.

Пресслужба ОДА

Про Захід