На Берегівщині терміново ремонтують газопровід

Опубліковано:

Сьогодні фахівці АТ «Закарпатгаз» терміново припинили газопостачання для споживачів газу у селах Велика Бийгань та Мала Бийгань. Усього без газу — 721 приватний будинок та 3 об’єкти непобутового сектора.

За словами начальника Мукачівського відділення АТ «Закарпатгаз» Віктора Іванова, ремонтні роботи є не плановими, а екстреними: виявлено витік газу, що є небезпекою для споживачів.

«Рішення про здійснення аварійно-ремонтних робіт у такому випадку приймається одразу. Наша задача — не тільки надати споживачам доступ до блакитного палива, але й забезпечити їм повну безпеку. Саме тому аварійна служба працює 24/7», — пояснив він.

Оскільки газопровід є підземним, до виконання робіт залучають більшу ніж зазвичай кількість працівників, а також спеціальну техніку. Роботи з ліквідації аварійної ситуації завершать у найкоротші терміни, однак потрібен час на проведення низки супутніх робіт.

«Нам потрібен час на те, щоб перекрити крани на газопроводах-вводах до кожної хати, потім, провівши ремонтні роботи, наповнити систему та перевірити її на герметичність. Після — обійти кожне домоволодіння, перевірити відповідність системи газопостачання проектній та виконавчо-технічній документації, наявність та працездатність засобів безпеки, наявні газоспоживаючі прилади, наявність тяги у димовентиляційних каналах та їх стан, перевірити систему газопостачання на відсутність витоків газу, а також провести інструктаж з безпечного використання газу в побуті. Лише після цього відкрити крани і відновити газопостачання. Все це робиться для безпеки споживачів», – пояснив Віктор Іванов.

Тож, газопостачання всім споживачам буде відновлюватись поступово та послідовно. Завершити всі роботи планують у п’ятницю, 27 січня.

Самих же споживачів газовики просять перекрити крани перед газоспоживаючим обладнанням у приміщеннях. Також наголошують: допускати працівників АТ «Закарпатгаз» у помешкання для здійснення всіх необхідних робіт.

Споживачі не сплачуватимуть за ці роботи, адже кошти на їх виконання йдуть з оплати за послугу з розподілу (доставки) газу.

Довідка: АТ «Закарпатгаз» працює під брендом РГК (Регіональна газова компанія) і є єдиним на території Закарпаття підприємством, яке має ліцензію, кваліфікований персонал та необхідну матеріально-технічну базу для здійснення такого виду робіт.

Послуга з розподілу газу — це комплекс робіт, у який входить: робота аварійно-диспетчерської служби у форматі 24/7; обслуговування та утримання газових мереж та газорозподільного обладнання; повірка, ремонт та заміна лічильників; придбання матеріалів; оплата праці фахівців, які щодня підтримують роботу газорозподільної системи на належному рівні, тощо. Крім того, підприємство інвестує в реконструкцію і модернізацію газових мереж. Частина коштів спрямовується на придбання технологічного газу, необхідного для транспортування блакитного палива до споживачів під відповідним тиском. Усі ці витрати контролюються НКРЕКП.

Пресслужба АТ «Закарпатгаз»

Про Захід