Минулого року в Україні у шість разів зросла захворюваність кором

Опубліковано:

За даними Центр громадського здоров’я України, у 2022 в Україні було зафіксовано 11 випадків захворювання проти 65 — у 2023 році (у 15 областях та місті Києві).

За попередніми даними, у січні 2024 в Україні зафіксовано вже 5 випадків кору: три в Одеській області та по одному в Чернігівській та Волинській областях.

Наразі епідемічна ситуація залишається контрольованою, але батькам важливо перевірити вакцинальний статус дітей та надолужити пропущені щеплення.

За підсумками 2023 щепленнями проти кору, паротиту та краснухи (КПК) охоплено 92,4% однорічних дітей та 87,3% 6-річних. Водночас за рекомендаціями ВООЗ для формування колективного імунітету рівень охоплення щепленнями має становити не менше ніж 95%.

Кір — одне з найзаразніших та смертельно небезпечних інфекційних захворювань: 9 із 10 невакцинованих людей ризикують захворіти після контакту із хворим. Найбільш вразливі до інфекції — діти, які не мають щеплень.

За Календарем профілактичних щеплень кожна дитина має отримати дві дози вакцини КПК — у 12 місяців та в 6 років. Наразі вакцина для профілактики кору, паротиту та краснухи наявна в усіх регіонах України. Щеплення — безоплатні.

Міністерство охорони здоров‘я

Про Захід