Мукачівські лікарі допомогли пацієнту зі складною патологією

Опубліковано:

У Лікарні Святого Мартина мультидисциплінарна команда лікарів надала допомогу пацієнту зі складною патологією.

До лікарні поступив пацієнт з тромбозом плечової артерії. Після дообстеження було виявлено що у нього синдром торакального виходу з грудної клітини. Це складна патологія, яка включає в себе наявність додаткового шийного ребра (в більшості людей його немає). Це додаткове ребро спричинило компресію підключичної артерії (вона несе кров до руки). Перед здавленням артерії утворилася аневризма (розширення з тромбами) що і стало причиною тромбозу.

Щоб надати пацієнтові допомогу, довелося залучити лікарів різних відділень. Мультидисциплінарна команда включила у себе: судинних хірургів, травматолога та торакального хірурга. Для того, аби отримати доступ для роботи, на першому етапі операції, фахівцям довелося тимчасово видалили ключицю. Після цього лікарі видалили додаткове ребро, що було причиною захворювання. Потім судинні хірурги провели видалення аневризми та заміну ураженої ділянки артерії синтетичним протезом з тромбектомію з плечової артерії.

Після відновлення функціонування артерії, ключицю знову поклали на місце. В результаті операції, кровотік відновлено. Далі на пацієнта чекає період реабілітації.

Операцію провели: завідувач відділення судинної хірургії, кандидат медичних наук – Євген Гардубей, ортопед-травматолог, заступник директора з медичної частини – Мирослав Гавришко, судинний хірург Іштван Маркуш, торакальний хірург Віктор Гладких, анестезіолог Дарʼя Соляник, операційна медична сестра Емілія Скрипинець.

Про Захід