Мукачево: 18 пацієнтів чекають своєї черги на пересадку нирки

Опубліковано:

Та декілька разів на тиждень змушені відвідувати діаліз – болісну та тривалу процедуру очищення крові, яку у здорових людей виконують нирки. Ще 1 пацієнт чекає на пересадку серця.

Ще в травні цього року, уряд додав Лікарню Святого Мартина до переліку медзакладів, які проводять пересадку органів. До слова, всього в 9 областях України лікарні мають подібні дозволи.

У лікарні вже було проведено 4 мультиорганних забори. Завдяки цьому, шанс на нормальне життя отримали 10 людей. З них 3 нирки та 1 серце були пересаджені у нашій лікарні. Всі донори були посмертними, а згоду на забір органів дали їх найближчі родичі.
📄Варто відзначити, що згоду на донорство після смерті можна залишити особисто ще при житті. Варто заповнити спеціальну анкету та передати її трансплант-координатору. https://utcc.gov.ua/formy-zayav/

Посмертний забір органів може бути здійснений не від всіх померлих пацієнтів. Донорами стають ті, у кого констатують смерть мозку, а інші внутрішні органи продовжують працювати за допомогою спеціальних апаратів.
В усьому світі, в громадському та релігійному суспільстві донорство вважається благородною справою. Адже, людина, життя якої закінчилося, може після смерті врятувати життя інших.
І пам’ятайте, не варто боятися стати донором, варто боятись стати реципієнтом.


м.Мукачево, вул.Грушевського, 29 (Діагностичний центр лікарні)
вул.А.Новака (Пирогова) 8-13 (стаціонарні відділення)
callcentr:
0678252225
0958252225

Про Захід