Міжнародні донори допоможуть у облаштуванні житла для ВПО на Мукачівщині

Опубліковано:

Представники Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця разом із заступником голови Закарпатської облради Василем Дем’янчуком та керуючою справами облради Мирославою Ливч відвідали заклади соціальної інфраструктури, які можуть бути покращені за рахунок міжнародних партнерів. Зокрема — відвідали села Кольчино та Клочки, де оглянули два приміщення, які потребують ремонту. За інформацією голови місцевої територіальної громади Миколи Дуба, на території громади зараз перебуває близько 500 внутрішньо переміщених осіб (ВПО), 200 з яких проживають у комунальних закладах та забезпечуються харчуванням за рахунок громади. Микола Дуб показав донорам та представникам обласної ради два приміщення, які можуть бути відремонтовані під відселення ВПО до кращих умов.

За словами Василя Дем’янчука, представники Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця задекларували готовність робити косметичний та середній ремонт приміщень саме під потреби ВПО та забезпечити їх надалі предметами побуту для більш комфортного перебування. Відтак — оглянули комунальний заклад «Обласний будинок дитини» Закарпатської облради. Наразі тут, за словами Мирослави Ливч, проживає 97 дітей, у тому числі 30 евакуйованих разом з вихователями. Показали донорам приміщення, у яких можна зробити належні умови для персоналу із числа внутрішньо переміщених осіб. Прозвучала і пропозиція облаштувати приміщення бомбосховища.

У свою чергу, директор закладу Володимир Бейреш повідомив, що наступного тижня вже буде підготовлено зведений кошторис даних покращень. На завершення навідалися до Ракошинськох територіальної громади, де оглянули 2 медзаклади, що перебувають на балансі ТГ. Один із них – 3-поверхова споруда у самому Ракошині. Тут громада готова надати для ремонту під розміщення ВПО третій поверх. Друга – схожа будівля у селі Великі Лучки. Тут громада має намір виділити 1,5 мільйона гривень і, можливо, разом з донорами облаштувати житло для потреб близько 200 переселених українців.Довідково: Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця — гуманітарний рух, заснований 1863 року у швейцарській Женеві, у якому беруть участь близько 97 мільйонів добровольців у всьому світі. Метою діяльності руху є захист людського життя та здоров’я, запобігання людським стражданням та їх полегшення, незалежно від раси, релігійних та політичних поглядів.

Пресслужба Закарпатської обласної ради

Про Захід