Міжнародна співпраця митних органів – у дії: порушено 8 справ про ПМП на суму понад 20 мільйонів

Опубліковано:

Як поінформували в управлінні боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Закарпатської митниці, упродовж січня-серпня 2022 року на адресу митних органів іноземних держав направлено 54 запити щодо підтвердження можливих фактів митних правопорушень,.

Фахівці наголошують, коли у митниці є обґрунтована підозра щодо можливого вчинення правопорушення, яке можна підтвердити або спростувати лише шляхом отримання інформації від митниць, або інших установ іноземних держави, у таких випадках на їх адресу направляються запити. 

До слова, завдяки оперативному, повному та своєчасному отриманню інформації від митних органів іноземних країн, закарпатські митники запобігають не лише неправомірному ввезенню імпортного товару в Україну, а й виявляють ухилення сплати суб’єктами ЗЕД у повному обсязі митних платежів, що впливає на наповнення Держбюджету.

Відтак, на підставі відповідей, отриманих від митних органів іноземних держав, порушено 8 справ про ПМП на загальну суму 20,6 млн гривень.

В основному, порушення митних правил були пов’язані з поданням митному органу документів, що містять неправдиві відомості. Зокрема, щодо найменування, кількості та вартості товарів, які ввозилися на митну територію України. Таким чином, ділки прагнуть завезти побільше імпортного товару, обійшовши повну сплату податків. 

 Також були факти, коли у товаросупровідних документах вказувалися «липові» фірми-відправника та одержувача товарів. У таких випадках фіксуються протоколи про порушення митних правил за ч.1 статті 483 Митного кодексу України. Санкції даної статті передбачають накладення штрафу в розмірі 100% вартості товарів з їх конфіскацією.

Серед предметів правопорушення, які митники вилучали, в основному, побутові імпортні товари. Так, до прикладу, на підставі відповіді, отриманої від угорських митників, підтверджено незаконне ввезення котлів для центрального опалення на суму близько 10 млн. 

Крім того, на підставі відповіді угорських колег та за результатами проведення додаткових перевірочних заходів, встановлено неправомірне ввезення двох автомобілів марки «ВМW» на суму 1,6 млн грн за заниженоною вартістю. 

В іншому випадку, на підставі відповіді угорських митних органів, складено протокол про ПМП за ознаками ч.1 статті 483 Митного кодексу України та вилучено незаконний імпортний товар на суму 2,2 млн грн.

Пресслужба Закарпатської митниці

Про Захід