Мешканка Тернопільщини орендувала квартиру в аферистів

Опубліковано:

Оренда нерухомості вартує чималих грошей, а це чергова можливість для шахраїв ошукувати людей, оскільки квартирне питання є актуальним завжди. Зловмисники розміщують фіктивні оголошення і вказують ціну нижчу ринкової. Це приваблює майбутніх орендарів.

У шахрайську пастку потрапила жителька Збаразької громади. Жінка хотіла винайняти житло у Хмельницькій області. В одному із Telegram-каналів вона знайшла оголошення про здачу помешкання. Потерпіла погодилася на умови співрозмовниці й перерахувала завдаток. Як тільки кошти надійшли на банківський рахунок аферистів, вони перестали виходити на зв’язок.

Слідчі подію внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Правоохоронці вживають необхідних заходів, аби встановити винних осіб.

Працівники поліції рекомендують:

  • якщо у вас просять передоплату за оренду житла або стверджують, що внесення застави допоможе вам уникнути черги на перегляд – краще відмовитись. Скоріш за все орендодавець недобросовісний, а передоплата ніколи не гарантує дотримання угоди;
  • звертайте увагу на вартість. Занадто приваблива пропозиція має викликати сумніви;
  • перевіряйте зображення житла на справжність. Зробити це можна за допомогою пошуку фотографій у пошукових системах.
  • зміст оголошення – ще один важливий фактор. Якщо в ньому присутня велика кількість граматичних помилок або, наприклад, російський текст, набраний латиницею, варто задуматися.

Не ігноруйте відгуків – буває, що користувачі вже стикалися з цим недобросовісним орендодавцем і писали про це у мережі.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

Про Захід