Мешканець Тернопільщини потрапив на «гачок» шахрая

Опубліковано:

Шахрайство з орендою помешкання задокументували працівники Тернопільського районного управління поліції. Понад 3 тисячі гривень втратив житель Тернопільського району.

Чоловік через оголошення в мережі Інтернет хотів орендувати на декілька днів помешкання в обласному центрі. Зателефонував за вказаним номером, обговорили ціну та домовилися про оплату. Орендодавець заявив, що працює лише за передоплатою. Потерпілий погодився на умови та через термінал перевів кошти на невідомий рахунок.

Після зарахування грошей він  не зміг більше зв’язатися з власником помешкання, а оголошення про оренду зникло.

Довелося  звертатися в поліцію. Відомості про подію слідчі внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до ст. 190 Кримінального кодексу України.  Правоохоронці встановлюють усі детальні обставини афери.

Кіберполіцейські радять як не стати жертвою шахраїв:

– бронювати апартаменти лише на офіційних, перевірених сайтах;

– первіряти рейтиг, читати відгуки, просити надавати додаткові фото житла. Якщо відмовляють – це перший сигнал про можливий обман;

– у разі здійснення розрахунків в інтернеті користуватися перевіреними сайтами, які мають захищений протокол https:// ;

– за можливості обирати не передоплату, а післяплату;

– перевіряти банківські картки, телефони та сумнівні посилання на сайті кіберполіції у розділі “Stop fraud”, адже шахраї вже можуть знаходитися у відповідній базі: https://cyberpolice.gov.ua/stopfraud/.

Будьте обачними, не дайте себе ошукати, та розповідайте про подібні афери родичам та знайомим!

Відділ комунікації поліції Тернопільської області 

Про Захід