Мер Хмельницького прокоментував підозру чиновнику міськради у держзраді

Опубліковано:

Міський голова Хмельницького Олександр Симчишин підозрює, що чиновник, якого викрили на співпраці з ФСБ може бути не єдиним кротом у міській раді, тому частині працівників доведеться пройти поліграф.

Про це він розповів у коментарі виданню “Всім”.

“Розуміємо, що може бути багато шпигунів, агентів у будь-яких структурах. Допускаємо, що вони і далі є у Хмельницькій міській раді. Я багато досліджував агентурну роботу Росії тепер і колись – вони у тому великі професіонали”, – заявив Олександ Симчишин.

За словами міського голови Хмельницького, керівника відділу, якому висунули підозру у державній зраді, вони “підсвічували” доволі давно.   

“Він деколи говорив ті речі, які викликали певні сумніви. Служба безпеки по ньому працювала і спрацювала дуже класно. Зробили все якісно – затримали на гарячому. Триває слідство. Нам не надають побачити ті документи, які є таємницею слідства, але з того, що я бачив – це насправді шокує, – каже Олександр Симчишин. –  Велика частина інформації, яка зливалась, пов’язана з військовими. Були спроби знайти, де ми  FPV-дрони збираємо, як ми це робимо. Усі мої сторінки моніторилися та скидались, багатьох інших людей, зокрема військових. Це була агентурна робота. Мені б дуже хотілось, аби ця істота отримала по заслугах”.

За словами мера, він би хотів, аби його експідлеглий отримав максимальне покарання – довічне ув’язнення з конфіскацією майна. З огляду на посаду, ворожий агент мав доступ до особливої інформації. 

“Людина мала доступ до особливої інформації. Тепер усіх, хто має доступ до баз,  переконливо попросять пройти поліграф”, – каже Олександр Симчишин.  

14 червня стало відомо, що у Хмельницькому викрили на державній зраді начальника одного з відділів Хмельницької міської ради. Йому оголосили підозру.

За даними слідчих, протягом травня-червня 2024 року посадовець міськради, маючи доступ до відповідних інформаційних баз, передавав відомості військового характеру. Зокрема, персональні дані військовослужбовців Управління СБУ та інших підрозділів Сил оборони України. Зв’язок з представником російської спецслужби тримав через один із месенджерів з дотриманням правил конспірації. 

https://zahid.espreso.tv/viyna-z-rosiyeyu-mer-khmelnitskogo-prokomentuvav-pidozru-chinovniku-miskoi-radi-u-derzhavniy-zradi

Про Захід