Масштабний 3D-mapping перформанс відбувся в Ужгороді (Фото, відео)

Опубліковано:

Світловим шоу на будівлі хоральної синагоги закінчилася напередодні мистецька резиденція Transcarpathia: Inside&Outside в Ужгороді Масштабний 3D-mapping перформанс у суботу ввечері розповідав про Закарпаття. Світлове шоу транслювали на будівлю Ужгородської хоральної синагоги, нині – Закарпатської обласної філармонії. Таким чином митці, що брали участь у резиденції Transcarpathia: Inside and outside – з Ужгорода, Одеси та Києва, команда проєкту – Київ, Харків, Одеса, Румунія, Угорщина – спробували розповісти про своє бачення особливостей і проблем Карпатського регіону, повідомляє пресслужба міськради.

Над відеомаппінгом працювала студія ArtZebs, учасники, лауреати й члени журі провідних українських та світових фестивалів аудіовізуальних мистецтв. Відеоперформанс постав ніби п’ятивимірна книга, у якій поєднали історії чотирьох команд-учасниць і узагальнюючу історію від ArtZebs. «Вибір місця для 3D-mapping’у – це звернення до історії взаємозв’язків, які існували в цьому соціумі, – говорить Настя Лойко, учасниця ArtZebs Studio, координаторка напрямку 3D-mapping на резиденції. – Синагога – це важливий історичний контекст і прекрасна за архітектурою будівля, до якої хочеться привабити глядача. Її форма, оздоблення, – це певний мистецький челендж, але й контекстуальна підказка».

Ініціаторка резиденції Transcarpathia: Insude&Outside, форуму «СлободаКульт» (Ужгород/Мукачево, червень 2018) та форумів Донкульт і Галіціякульт. Співзасновниця благодійного фонду Dofa Fund та аукціонного дому Сorner’s, співрозробниця низки законопроєктів, пов’язаних зі збереженням та переміщенням культурної спадщини – Ольга Сагайдак .

За її словами, це спроба прорити культурні тунелі для «мистецького перевезення» ідей. Митці та мисткині, за словами організаторів резиденції, вивчали проблематику й специфіку Карпатських територій (питання екології, урбаністики, сусідства, міжкультурних зв’язків), яка є спільною для всіх країн регіону: України, Румунії, Угорщини, Словаччини, Чехії, Польщі.Мистецька резиденція Transcarpathia: Inside and outside, яка тривала в Ужгороді у червні, може стати постійним міжнародним проєктом мистецького дослідження Карпатського регіону та трансляції його проблематики за допомогою нових медіа.

Проєкт підтримує Європейський Союз за програмою House of Europe.

Як все виглядало – у відео пресслужби міськради:

Про Захід