Махінації під час тендеру на Рівненщині: до бюджету вимагають повернути понад 2 мільйони

Опубліковано:

Прокуратура тримає на постійному контролі питання використання бюджетних коштів. У ході одного з моніторингів встановлено, що під час проведення тендеру керівники двох приватних підприємств – учасників діяли у змові, з метою отримання найбільш вигідних для себе умов.

Так, у 2020 році під час проведення тендерних закупівель між одним з підрозділів ДП «НАЕК «Енергоатом» та підприємством-переможцем укладено договір поставки конструкційних матеріалів – ізоляторів. За цю продукцію приватне підприємством отримало 2 385 324 гривень.

Однак, органами Антимонопольного комітету України встановлено, що «конкуренти» подали схожі додатки, синхронно завантажили файли з однієї ІР-адреси та мали фінансові зв’язки. Такі антиконкурентні дії, зрештою, спотворили результати торгів, що призвело до укладення договору, який завідомо суперечить інтересам держави і суспільства, з умислу однієї зі сторін.

Відтак, Вараська окружна прокуратура звернуласьдо Господарського суду Рівненської області з позовомщодо визнання недійсним договору про наданняпослуг та стягнення на користь держави майже 2,4 млн гривень.

За матеріалами Вараської окружної прокуратури

Про Захід