Львівські судинні хірурги врятували ногу чоловіка від ампутації (Фото)

Опубліковано:

Через нещасний випадок чоловік мало не втратив ногу: кінцівка уже втратила чутливість та почала синіти. Аби уникнути поширення інфекції, медики мали б її ампутувати, проте львівським хірургам вдалось відновити кровотік судинами.

Про події того вечора 46-річний Роман зі Сколе згадує неохоче та просить не розкривати обставин, за яких травмувався. Лише каже: однієї миті – все гаразд. Іншої – лікарі місцевої швидкої допомоги намагаються зупинити сильну артеріальну кровотечу на нозі. Після того, як кров вдалося зупинити, Роман поїхав додому. Однак згодом помітив: нога почала втрачати чутливість та синіти. Чоловік негайно звернувся до Лікарні Святого Пантелеймона.

Після ультразвукової діагностики та комп’ютерної томографії стає зрозуміло: у чоловіка майже відсутній кровотік в нозі – пошкоджено підколінну вену та артерію. До того ж, між ними утворилось патологічне з’єднання – так звана нориця. Без операції – не обійтись. Інакше – ампутація. Внаслідок крововтрати у пацієнта розвинулась тяжка анемія.

Щоб виконати операцію, медики виконали масивне переливання крові. А під час самого втручання, хірурги забрали велику міжм’язову гематому, висікли уражені ділянки артерії та підколінної вени. Тоді – для відновлення кровотоку наклали судинні шви.

Операція тривала майже дві години. Після втручання зауважень до стану пацієнта у медиків немає. Далі на Романа очікує тривала реабілітація, аби відновити згинальну функцію ноги.

Операцію виконала команда відділення судинної хірургії – Андрій Мелень, Дмитро Ройко та Юрій Голик.

Перше медичне об’єднання Львова

Про Захід