Львівщина: водіям нагадують про увімкнені фари з 1 жовтня

Опубліковано:

Вже від цієї суботи і до 1 травня на заміських дорогах за межами населених пунктів транспортні засоби зобов’язані рухатися у світлий час доби з увімкненими денними ходовими вогнями або з ближнім світлом фар. Це зробить ваш автомобіль помітним на дорозі та суттєво зменшить ризик потрапити у ДТП.

Згідно з пунктом 9.8 Правил дорожнього руху України, від 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар.

У вказаний період це правило діє цілодобово.
Також в умовах недостатньої видимості в світлий час доби замість або разом з ближнім світлом фар можна вмикати протитуманні фари, а в темну пору доби на неосвітлених ділянках дороги – тільки з ближнім або дальнім світлом фар.
За невиконання правила водії можуть бути притягнуті до відповідальності за ч.2 ст.122 (Перевищення встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху) Кодексу України про адміністративні правопорушення, що тягне за собою накладення штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вимога пов’язана з тим, що світловий день стає коротшим, а осінньо-зимовий період дощів та туманів спричиняє недостатню видимість на дорозі. Ближнє світло фар зробить вас більш помітним для пішоходів та інших учасників дорожнього руху. Бережіть життя та здоров’я – своє та інших!

Національна поліція України Дрогобицький відділ поліції Яворівський районний відділ поліції ГУНП у Львівській області Червоноградський районний відділ поліції Перемишлянське відділення поліції Кам’янка-Бузький Відділ Поліції Стрийське районне управління поліції Жидачівське Відділення Поліції Пустомитівський відділ поліції ГУНП у Львівській області Самбірський відділ поліції ГУНП у Львівській області

Про Захід