Львів: У «Дзизі» відкрили харківську виставку, присвячену Лесю Курбасу

Опубліковано:

14 грудня Харківська резиденція «Слово» відкриває виставку «Курбас. Майстерні» в Артцентрі «Дзиґа». Основна мета виставки – оживити книгу і занурити відвідувачів у філософсько-театральну подорож текстами Леся Курбаса.

На фоні бурхливих і трагічних подій цього року майже лишилося поза увагою 100-річчя від створення Мистецького об’єднання «Березіль» (МОБ). Проте це явище варте того, щоб про нього говорити. Саме «Березіль» свого часу змінив уявлення про український театр, довів його конкурентоздатність та оригінальність, встановлював зв’язок зі світовим мистецтвом. Діяльність МОБу не обмежувалася театральними виставами. Структура об’єднання включала різноманітні майстерні, лабораторії, станції для саморозвитку, навчання, досліджень та експериментів.

Харківська резиденція «Слово» планувала провести весь 2022 рік під знаком березільських лабораторій/майстерень, але повномасштабне російське військове вторгнення в Україну та постійні обстріли Харкова унеможливили цей задум. Проте команда резиденції продовжила роботу в цьому напрямку, і так народилась ідея виставки «Курбас. Майстерні» у Львові.

Харківська резиденція «Слово», актор Микола Набока та видавець Олександр Савчук об’єднали зусилля з метою переосмислення і популяризації постаті Леся Курбаса.

«Все почалося з ідеї перевидання книги “Філософія театру” – збірки текстів Леся Курбаса. Я одразу зрозумів, до кого йти з цієї пропозицією. Пізніше за кавою з дизайнеркою нашого перевидання Діною Чмуж виникла ідея зробити виставку, склавши її з самих лише текстів Леся Курбаса, які містяться в книзі», – продовжує Микола.

Ця виставка – це наша «зустріч» з особистістю Леся Курбаса, його театром, новаторськими ідеями, розмова з його текстами. Це спроба інтерпретації сучасною молоддю його починань і творчих здобутків.

Виставку організовує Харківська резиденція «Слово» спільно з культурними менеджерами Веронікою Скляровою і Олександром Фоменком, за підтримки Львівської міської ради.

Відкриття виставки – 14 грудня о 17:00. Виставка триватиме з 14 грудня до кінця року.

В межах виставки планують провести цикл лекцій та воркшопів.

У програмі:

– Презентація репу на основі текстів Леся Курбаса з книги «Філософія театру».

– Читання поезії 1920-х та фрагментів з книги у виконанні акторів Олега Стефана, Миколи Моха, Миколи Набоки та акторок Валерії Петрук і Оксани Козакевич.

– Презентація аудіовізуального проєкту виставки «Курбас. Майстерні» автором і виконавцем Михайлом Правильним.

Стежте за анонсами на сторінках Харківської резиденції «Слово» у Facebook та Instagram.

Контакти для ЗМІ – Олександра Теслюк, комунікаційна менеджерка: [email protected]

Львівська міська рада: https://city-adm.lviv.ua/news/culture/294502-u-dzyzi-vidkryvaietsia-kharkivska-vystavka-prysviachena-lesiu-kurbasu

Про Захід