Львів, Тернопіль, Чернівці, Ужгород: містами України пройде акція пам’яті про трагедію Маріупольського драмтеатру

Опубліковано:

Сьогодні, 16 березня, містами України пройде мирна акція “ДЕ ТИ” для вшанування пам’яті загиблих у маріупольському драмтеатрі.

Драмтеатр в Маріуполі став символом російсько-української війни – символом безжальності та жорстокості російських окупантів. 16 березня 2022 року вороги поцілили в будівлю, де перебувало понад 1000 мирних мешканців Маріуполя. Внаслідок авіаудару під завалами театру загинули люди, серед яких чимало дітей.

ДЕ ТИ – цей напис з’явився перед маріупольським Драмтеатром за декілька днів до трагедії. Це спроба показати, що в будівлі перебувають мирні маріупольці, які шукають прихисток і мають надію на порятунок.

З перших днів повномасштабного вторгнення росіяни обстрілювали Маріуполь, але з 9 березня 2022 року почалися страшні ворожі авіанальоти. Люди, які залишилися в місті, не мали доступу до води та їжі, а виїхати їм часто не дозволяли російські військові. Прихистком для багатьох стала будівля Драматичного театру. Але у сховищі театру мала змогу розміститися невелика кількість людей, тому маріупольці жили на поверхах театру, у коридорах, а ще в залі та просто на сцені.

Побут в театрі був організований небайдужими людьми: створили окремі «служби», які стежили за запасами води та їжі, готували на польовій кухні, заготовляли дрова, підживляли багаття, надавали медичну допомогу, підтримували чистоту. В якийсь час в театрі перебувало понад 2000 людей. 14 березня 2022 року з’явилася інформація про можливість виїзду з оточеного Маріуполя, і люди на власних автівках намагалися вирватися з пекла облоги. Станом на ранок 16.03.22 за свідченнями очевидців в театрі перебувало близько 1000 мирних мешканців.

Російський авіаудар по Драмтеатру Маріуполя зруйнував його центральну частину, а уламками завалило вхід у бомбосховище, яке знаходилося в будівлі. Розбирати завали та надавати медичну допомогу фактично не було можливості, тому що обстріли міста не вщухали ні на хвилину. Точну кількість жертв, які загинули внаслідок авіаудару по Драмтеатру в Маріуполі, складно назвати й досі. Російські окупанти не розбирали завали будівлі, а цинічно знесли все, аби приховати сліди своїх злочинів.

Мирна акція пройде у 8 містах України: 

12:00, Львів, біля пам’ятника Тарасові Шевченку на проспекті Свободи

12:00, Тернопіль, Тернопільський академічний обласний український драматичний театр імені Т.Г. Шевченка (вул. Тараса Шевченка, 6)

13:00, Чернівці, внутрішній двір Чернівецької ратуші (Центральна площа, 1).

17:00, Ужгород, Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв (вул. Льва Толстого, 12)
 
17:30, Київ, площа перед Національним академічним театром опери та балету України імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 50)

17:30, Івано-Франківськ, Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Івана Франка (вул. Незалежності, 42)

17:30, Черкаси, Музично-драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка (бул. Шевченка, 234) 

18:30, Кривий Ріг, Криворізький академічний театр драми та музичної комедії ім.Тараса Шевченка (просп. Поштовий, 23)

Під час акції ми створимо напис «ДЕ ТИ» і для вшанування пам’яті загиблих встановимо лампадки. Під час події організатори акції розкажуть про мету зібрання, а також до слова планується запросити маріупольців, які перебували в Драмтеатрі у березні 2022 року.

Координатор акцій – Алевтина Швецова (+380982164761)

Про Захід