Львів’янка розпродає закуплені у переддень війни квіти, аби допомогти армії (Фото)

Опубліковано:

Львівська підприємиця Христина Дідух організувала кампанію “Flowers for Ukraine”. Її мета — підтримати жінок в українській армії, медиків, рятувальників, волонтерів, тимчасово переміщених осіб, які змушені залишати свої домівки. А також розпродати кілька тисяч квітів, які Христина закупила у переддень війни. 

“23 лютого я купила одну велику партію квітів у Польщі, а ще одна вантажівка їхала у Львів з Нідерландів. Вранці 24-го я зрозуміла, що квіти зараз не на часі, але повернути їх виробникам не могла. Тому поїхала в Естонію. Там ще раніше отримала е-резидентство. Його надає естонська урядова програма e-Residency. З ним можна відкрити іноземний рахунок, вести всю бухгалтерію онлайн, а податки сплачувати лише в разі виведення капіталу; тобто, по суті, це – така собі європейська “прописка” бізнесу. Але оскільки в Естонії окрім е-резидентства ні знайомих, ні житла, ні офісу не було, то все довелося організовувати дуже швидко прямо “з коліс””, — розказує Христина.

З польським постачальником вдалося домовитися про те, що квіти він віддасть не всі одразу, а частинами. У такий спосіб Христина матиме час, щоб їх реалізувати. У Таллінні підприємиця вже відкрила pop-up точку видачі квітів і також доставляє їх машиною. Однак, отримавши допомогу від естонців, Христина теж захотіла зробити приємне іншим — усім тим, хто так чи інакше працює на перемогу України. Так за дві ночі з’явився сайт та проєкт “Flowers for Ukraine”.

“Підвішений” букет в умовах війни так само потрібен волонтерам і біженцям як кава, обійми ми гарячий суп. У такий час букет символізує дещо більше ніж квіти — він дає сигнал, що наш світ не розвалився повністю, що в ньому є світло”, — додає Христина Дідух.

Механіка кампанії проста: на сайті “Flowers for Ukraine” можна замовити букети квітів вартістю 30, 50 чи 70 євро. Під час замовлення покупець може обрати, кому хотів би зробити подарунок — біженцям, волонтерам, рятувальникам чи медикам. Після оплати квіти доставлять обраним категоріям у Львові або Таллінні. Також можна обрати самовивіз із магазину в Естонії. 

“Оплата з-за кордону стала можливою завдяки наявності рахунку Transferwise та естонській  e-Residency. Якби я почала збирати зараз усі документи, лишилася б і без квітів, і без грошей. А так нас просто врятувало те, що ми вже були європейською компанією. Ну, і легенда нашої компанії полягає в одному реченні: коли наміри кристально чисті, навіть стріла пробиває камінь. Нам не раз вдавалося пробити камінь. Сподіваємося, вдасться ще раз”, — зазначила засновниця “Flowers for Ukraine”.

Частина виторгу, яка залишиться після оплати виробникам квітів, піде на благодійність. Христина Дідух наразі підтримує кілька організацій у Львові, що займаються захистом тварин, та допомагає з пошуком комплектування для пошиття бронежилетів.

Про Захід