Луганський фестиваль української народної іграшки та гри відбувся у Рівному (Фото, Відео)

Опубліковано:

У зв’язку із війною, цьогоріч Всеукраїнський фестиваль української народної іграшки та гри, який зародився на Луганщині, пройшов у місті Рівне в «Етносаду». Тут поєдналися традиції Полісся і Слобожанщини.

Очільник Луганщини Сергій Гайдай висловив слова вдячності начальнику Рівненської ОВА Віталію Ковалю та всім, хто долучився до організації традиційного фестивалю Луганщини.

«Традиції живуть, не дивлячись на війну. У Рівному сьогодні пройшло свято української іграшки та гри, яке ще минулого року ми святкували у Кремінній на березі річки Красна. Сьогодні ж луганські майстрині спеціально приїхали до Рівного зі своїми мистецькими доробками, які вразили місцевих мешканців. Було багато ігор, танців та співу, яскраво і масштабно, так, як було вдома…і ще обов‘язково буде!», – зазначив начальник Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Рівненщина стала домівкою для багатьох жителів Луганської області, зокрема, Сєвєродонецька та Кремінної, тож в організаторів виникла ідея відродити цю культурно-мистецьку ініціативу. Також між письменницькою спільнотою Луганщини та Рівненщини відбувся телеміст.

«Від Луганщини до Рівненщини! Україна – незалежна, нероздільна та нескорена! Український народ – непереможний!» – під такими гаслами пройшло родинне та затишне «Свято української народної іграшки та гри» у Рівному», – розповіла начальниця управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.

Організаторами свята стали Рівненський обласний центр народної творчості, управління культури та туризму Рівненської ОДА, а також управління культури, національностей, релігій та туризму Луганської ОДА та Кремінська РДА.

Рівненська ОВА

Про Захід