Лісова галузь Закарпаття поповнила бюджети всіх рівнів на 224 млн грн

Опубліковано:

Керуюча справами облради Мирослава Ливч взяла участь у виїзній Всеукраїнській колегії Держлісагентства України, що проходила днями на Рахівщині.

У ході зустрічі закарпатські лісівники продемонстрували колегам з усіх регіонів специфіку лісозаготівлі в горах. Зокрема, на одній із локацій показали, як працівники Рахівського лісодослідного господарства трелюють ліс завдяки повітряно-трелювальній установці, яка є екологозберігаючою технікою. Керівник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Вікторія Білоусова повідомила, що, попри військовий стан, за 5 місяців 2022 року державними лісозаготівельними підприємствами краю сплачено платежів до бюджетів усіх рівнів та Єдиного соціального внеску 224 млн грн (що на 46 млн грн більше відповідного періоду 2021 року).

Один із основних меседжів колегії – це перехід від суцільних до поступових і вибіркових методів заготівлі деревини та наближене до природи ведення лісового господарства.

«У нашому краї лісова галузь з давніх-давен була основною складовою обласної казни і нині є важливим наповнювачем бюджетів територіальних громад Закарпаття. Розуміємо, що від ефективності роботи обласного управління лісомисливського господарства залежить і наш добробут. Під час виїзної колегії нашим лісничим було що показати: від сучасних методів трелювання – до нових насаджень. Окремо наголосила на вирішенні питання забезпечення місцевого населення дровами, яке перебуває на контролі у голови облради», – прокоментувала захід Мирослава Ливч.

Пресслужба Закарпатської облради

Про Захід