Лікарі у Львові з роботом Da Vinci прооперували дитину з вадою нирок (Фото)

Опубліковано:

Роботизована пієлопластика дитині в Україні виконана вперше. Оперували хірурги Лікарні Святого Миколая та Лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова під час повітряної тривоги та зі світлом від генератора.

Маленьку пацієнтку звуть Маринкою. Вона з Вінниці. Їй – 8 років. Дівчинка мала гідронефроз – через патологічне звуження судини сеча не виходила повністю з нирки. Без хірургічного втручання з часом дівчинка могла втратити нирку. Адже орган просто не зміг би виконувати свою функцію. Маринка з цією вадою народилася. Та сформувалася у неї ще в лоні матері. Однак усі вісім років жодним чином себе не проявляла. Ваду виявили випадково – під час планового УЗД.

За допомогою сім’я дівчинки звернулася до спеціалістів. Аби виконати втручання максимально безпечно і мінімально травматично, вони вирішили задіяти робота-хірурга Da Vinci. До черевної порожнини хірурги дісталися через три маленькі проколи. Завели туди відеокамеру. Виділили збиральну систему нирки. Побачили, що на сечові шляхи сильно тиснула частина ниркових судин. Тоді виконали пієлопластику – сформували новий канал таким чином, щоб судини не перешкоджали сечовидільним процесам.

Оперативне втручання виконали хірурги Лікарні Святого Миколая Андрій Дворакевич, Олександр Калінчук та уролог Дмитро Шевчук, а також команда хірургів лікарні Святого Пантелеймона: Артур Гураєвський, Андрій Стасишин та Андрій Гураєвський.

Роботизована пієлопластика – найсучасніший і найшвидший метод лікування гідронефрозу. Система Da Vinci дозволяє мінімізувати травматизацію та крововтрату під час під хірургічного втручання, скоротити перебування пацієнта в лікарні та пришвидшити реабілітаційний період. Зараз дівчинка почувається добре. Їй встановили стент – циліндричну конструкцію для розширення сечоводу, з яким дитина ходитиме впродовж одного місяця. У подальшому та буде видалена цистоскопічно під короткою седацією.

Перше медичне об’єднання Львова

Про Захід